Senuose namuose atnaujina vidaus elektros tinklus

Dėl daugiabučiuose namuose sparčiai atnaujinamų elektros tinklų klaipėdiečiai patirs papildomų išlaidų. Tačiau dėl elektros sistemos avarijų kilus gaisrui ar sugedus brangiai buities technikai gyventojai patirtų didesnių nuostolių.

Dažnai išsijungdavo

Apie būtinybę atnaujinti vidaus elektros instaliaciją viena iš pirmųjų paskelbė įmonių grupė „City Service“, kuriai priklauso šešios daugiabučius administruojančios bendrovės „Vingio valdos“, „Marių valdos“, „Pempininkų valdos“, „Mūsų namų valdos“, „Ąžuolyno valda“ ir „Buitis be rūpesčių“.

Drauge su bendrove „VST“ buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad elektros ūkis šiuo metu yra labiausiai nugyventa daugiabučių namų sistema. Dėl to gresia gaisrai, gyventojams neretai dingsta elektra.

Sovietiniais metais statytuose namuose esančios senos elektros sistemos visiškai nepritaikytos šiandieniniams poreikiams, todėl nuolatos perkraunamos.

Senuose namuose, kur nėra elektrinių viryklių, elektros sistemos buvo suprojektuotos taip, kad bute užtikrintų apie 2 kilovatų vartojamąją galią. Tačiau dabar elektros suvartojama gerokai daugiau – dažnai vienu metu į elektros tinklą įjungiami trys ir daugiau prietaisų, kurių bendra galia siekia 5–7 kW ir daugiau. Dėl to nebeišlaiko elektros saugikliai.

Taip neretai nutikdavo Baltijos pr. 79 name, kur šiuo metu atnaujinami vidaus elektros tinklai.

Grupės „City Service“ Rinkų vystymo departamento direktorius Vytautas Turonis teigė, kad šio namo butuose ar net visoje laiptinėje taip dažnai dingdavo elektra, kad avarinę tarnybą tekdavo kviesti net dukart per dieną.

Visur bloga padėtis

V.Turonis teigė, kad panaši avarinė vidaus elektros tinklų situacija, kaip Baltijos pr. 79 name, kur nedelsiant reikia keisti tranzitinius laidus, yra apie 10–15 proc. sovietmečiu statytuose namuose.

Kituose tuo metu statytuose namuose elektros ūkį irgi galima įvertinti tik kaip blogą.

Nuo gegužės kompanijos „City Service“ rūpesčiu Klaipėdoje buvo pašalinta avarinė situacija arba kapitališkai atnaujinti 33 daugiabučių namų vidaus elektros tinklai.

Dažniausiai teko rekonstruoti elektros skydines, keisti automatinius jungiklius ir tiesti naujus tranzitinius laidus.

Iš viso darbų atlikta už 100 tūkst. litų.

Paslauga – nepigi

V.Turonis sakė, kad rekonstruojant vidaus elektros tinklus reikia gyventojų sutikimo tada, jeigu jie patys rodo iniciatyvą gerinti elektros ūkį.

Tačiau jeigu padėtis yra avarinė, administratorius privalo pats nedelsdamas spręsti problemą.

Kalbinta Baltijos pr. 79 namo gyventoja Juzefa pastebėjo, kad vidaus elektros atnaujinimas jai kainuos nepigiai.

V.Turonis teigė, kad vienam dviejų kambarių 50 kvadratinių metrų ploto butui elektros instaliacijos keitimas kainuotų apie 500 litų.

Tačiau administratorius, gyventojams pageidaujant, leidžia už paslaugą sumokėti per pusmetį. Tada kas mėnesį tektų sumokėti apie 50 litų. Jei gyventojai nori, mokėjimą galima atidėti vėlesniam laikui.

Klaipėdos savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Šimanskienė pasakojo, kad elektros ūkis pradėtas atnaujinti ir kituose Klaipėdos daugiabučiuose namuose, kuriuos administruoja ne tik įmonių grupei „City Service“ priklausančios valdos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.