R. Šadžius Briuselyje pasirašys trijų ES paramos programų dokumentus

Finansų ministras Rimantas Šadžius ketvirtadienį ir penktadienį su vizitu lankysis Briuselyje, kur susitiks su Europos Komisijos nariais Danuta Hubner ir Vladimiru Špidla bei pasirašys ES struktūrinės paramos Lietuvai trijų teminių veiksmų programų dokumentus.

Europos Komisija jau patvirtino Lietuvai tris temines – Žmogiškųjų išteklių plėtros, Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo – programas, pagal kurias bus naudojama 2007-2013 m. ES struktūrinė parama.

Susitikime su už regioninę politiką atsakinga komisare D. Hubner bus pasirašyti Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programų dokumentai. Pagal šias programas bus naudojama beveik 85 proc. ES struktūrinės paramos, skirtos Lietuvai 2007-2013 m. laikotarpiui. Susitikime su už užimtumą, socialinius reikalus ir lygias galimybes atsakingu komisaru V. Špidla bus patvirtinti Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos dokumentai. Pagal ją Lietuvai skirta 13,8 proc. ES struktūrinės paramos lėšų.

Be to, Briuselyje R. Šadžius atstovaus Lietuvai ketvirtajame Sanglaudos forume ir skaitys pranešimą jo plenarinėje sesijoje. Ketvirtasis Sanglaudos forumas pradės diskusijas apie tolesnę sanglaudos politikos raidą. Šiose diskusijose bus gvildenami nauji iššūkiai ir problemos, kurios minimos paskutinėje Europos Komisijos ataskaitoje apie ekonominę ir socialinę sanglaudą. Dvi dienas vyksiančiame forume dalyvaus daugiau kaip 800 atstovų iš ES šalių ir kandidačių bei ES institucijų.

Plenarinėje sesijoje „Nauji iššūkiai ES ir jos regionams” Lietuvos finansų ministras perskaitys pranešimą „Demografiniai pokyčiai ir migracija: iššūkiai ir sprendimai. Lietuvos atvejis”. Jame jis apžvelgs demografinių pokyčių keliamas problemas, pristatys emigracijos padarinius Lietuvoje bei aptars galimus sprendimų variantus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.