Lietuva iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate

Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate. Lietuvaitės užtikrintai nugalėjo Rumunijos rinktinę rezultatu 67:50 (24:16, 11:11, 15:11, 17:12).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo varžovės, tuo tarpu Lietuvos rinktinei pirmosiomis minutėmis taškus rinko tik Agnė Čiudarienė. Po Sandros Valužytės ir Linos Brazdeikytės metimų lietuvaitės išsiveržė į priekį 10:7, tačiau po dviejų atakų minimalų pranašumą susigrąžino rumunės. Mūsiškės vėl išsiveržė į priekį – 14:11, tačiau netrukus rezultatas vėl tapo lygus 16:16. Vis dėlto paskutinėmis kėlinuko minutėmis sėkmingiau rungtyniavo lietuvaitės, kurios pirmavo 24:16.

Antrojo kėlinuko pradžioje Lietuvos rinktinė padidino pranašumą iki 12 taškų – 28:16, tačiau varžovės neleido lietuvaitėms dar labiau padidinti skirtumo – 30:22 įpusėjus kėlinukui. Po dviejų ketvirčių Lietuvos pranašumas išliko toks pat – 35:27.

Trečiąjį kėlinuką Lietuvos rinktinė pradėjo įspūdingai – puikiai sužaidusios gynyboje lietuvaitės leido pirmuosius taškus varžovėms pelnyti tik ketvirčiui įpusėjus. Tuo metu rezultatas jau buvo 44:30. Per likusį laiką rumunėms nežymiai pavyko sumažinti persvarą – 50:38.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo netaikliomis abiejų komandų atakomis. Vis dėlto Lietuvos krepšininkės pirmos sugebėjo pataikyti ir kėlinukui įpusėjus įgijo jau lemiamą pranašumą – 60:43. Rungtynes lietuvaitės laimėjo rezultatu 67:50.

Lietuva: L.Brazdeikytė 15 (5 atk. kam.), A.Čiudarienė 14 (6 atk. kam.), E.Šulčiūtė 11 (10 atk. kam.), S.Valužytė 10, R.Valentienė 8 (5 atk. kam.), G.Petronytė 5, E.Briedytė 4.

Rumunija: M.Pascalau 12 (12 atk. kam.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .