Kartingo entuziastai išsidalijo trofėjus

Aukštadvaryje uždarytas jubiliejinis, 45-asis, mūsų šalies kartingo sezonas

Šių metų čempionate bu-vo 6 etapai, kiekviename po 2 finalus, tad iš viso sportininkai startavo 12 kartų – čempionus ir prizininkus lėmė dešimties sėkmingiausių važiavimų rezultatai.

Tarp pačių jauniausių sporti-ninkų – F-Mikro klasėje – lygių visą sezoną neturėjo Lukas Stanevičius („MS Kart” komanda). Jis iš viso pelnė 250 taškų (dešimt pergalių iš eilės), tačiau paskutiniame etape turėjo pripažinti Kasparo Tiškovo (Šiaulių KK) pranašumą. Kasparas bendroje čempionato įskaitoje liko trečias, antrą vietą užleido Vytautui Keršiui („Auto Rojus”). Šioje klasėje iš viso varžėsi 8 sportininkai.

Neseniai dar F-Mikro klasėje pergales skynęs Eimantas Šiaurys (Šiaulių KK) šiemet iškovojo čem-piono titulą F-Mini klasėje. Jo pranašumas irgi nekėlė abejonių, tačiau paskutiniame sezono etape jam taip pat nebuvo lemta užkopti ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio –

šį kartą nugalėjo Tomas Jurevičius („Auto Rojus”), kuriam sėkmė pas-kutiniame etape leido pakilti į antrą vietą bendroje įskaitoje. Trečias liko Paulius Paškevičius („MS Kart”).

ICA Junior klasėje irgi pasitvirtino paskutinio etapo tradicija – čempionas nesugebėjo laimėti. Tiks-

liau – čempionė. Joana Survilaitė („Autus”) Aukštadvaryje finišavo tik trečia, o paskutinį etapą laimėjo bendroje sezono įskaitoje 26 taškais mažiau surinkęs Matas Kiznis („Vaišvydava”). Trečias čempionate ir antras etape buvo Arnoldas Survila.

ICA klasėje čempionato prizininkai prieš paskutinį etapą dar nebuvo aiškūs. Azartišką paskutinio etapo kovą laimėjo Martynas Tankevičius („AutoRojus”). 50 pelnytų taškų leido jam pakilti iki antros vietos sezono suvestinėje, o čempionu tapo Paulius Pakrosnis („MS Kart”), kuris paskutiniame etape liko ketvirtas. Trečią vietą čempio-

nate užėmė Kevinas Gracholskis (Klaipėdos TSK „Autopunktas”).

ROK Junior klasėje Aukštadvaryje nepralenkiamas buvo Dominykas Juknelevičius, kuris lenktyniaujant šlapioje trasoje nepaliko varžovams jokių šansų. Tačiau šį sezoną jis liko antras, atsilikęs nuo Rojaus Rimkaus („Auto Rojus”). Bronziniu prizininku tapo svečias iš Kaliningrado Romanas Tomilovas, kuriam pretenzijų dėl nesportiško elgesio turėjo ne tik teisėjai, bet ir varžovai.

ROK klasėje 2006-ųjų čempionas Martynas Griška („Juta”) laimėjo abu finalus, tačiau to pakako tik antrajai vietai čempionate. Sezono laureatu tapo Simas Juodviršis („Autus”). Prizines vietas paskutiniame etape pelnė Ignas Gelžinis ir Mindaugas Daunoravičius.

Visų važiavimų laimėtojai buvo apdovanoti ir „Kroon Oil” taurėmis – tokios varžybos Aukštadvaryje vyksta jau dešimt metų.

Sekmadienį lenktynininkai, prie kurių prisijungė ir B lygoje startuojantys sportininkai, kovojo sezono uždarymo lenktynėse.

Jose nugalėjo Ignas Misevičius (M-125 jauniai), Andrius Daunoras (M-125), K.Gracholskis (ICC), Evaldas Dzialtuvas (Honda 160), V.Keršys (F-Mikro), T.Jurevičius (F-Mini), R.Rimkus (ROK Junior), Mindaugas Daunoravičius (ROK), J.Survilaitė (ICA-Junior), S.Juod- viršis (ICA).

Daugeliui lenktynininkų sezonas jau baigėsi. ROK taurės favoritai dar vyks į Italiją dalyvauti tarptautinėse varžybose, o kiti šalies pirmenybių dalyviai žiemą vėl pratęs kovas žiemos taurės varžybose.

Komandų ginčą paskutiniame etape laimėjo „AutoRojaus” komanda. Tačiau galutinėje sezono įskaitoje tauragiškiai pakilo tik iki trečios vietos. Itin atkaklią kovą dėl čempionų titulo laimėjo Šiaulių KK (748,2 taško), šiek tiek aplenkę iki paskutinio etapo pirmavusią „MS Kart” komandą (743,4).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , , .