Turnyre Baltarusijoje „Akademija-MRU” liko trečia

Praėjusį savaitgalį (rugsėjo 21-23 d.) Baltarusijoje Grodno mieste vykusiame tarptautiniame keturių komandų turnyre Vilniaus „Akademija-MRU”, iškovojusi vieną pergalę bei patyrusi du pralaimėjimus, liko trečia ir namo parsivežė organizatorių „KK Grondo-93” įsteigtą Mažąją taurę.

Pirmąją turnyro dieną, penktadienį (09.21) vilniečiai susigrūmė su gerai sukomplektuota bei fiziškai galinga, aukščiausioje Ukrainos krepšinio lygoje rungtyniaujančia Lvovo „Politechnika” (Ukraina) komanda. Atsilaikę tik pirmąjį kėlinuką (25:22), o kitus tris savo priešininkams ženkliai nusileidę (15:31, 15:21; 13:24), „Akademija-MRU” krepšininkai galiausiai turėjo pripažinti trisdešimties taškų ukrainiečių pranašumą – 68:98.

,,Rezultatas dėsningas – pralaimėjome rimtai, fiziškai stipresnei ir labiau patyrusiai komandai, – nesėkmės priežastis po rungtynių vardino vyriausiasis Vilniaus klubo treneris Gintaras Pocius.- Varžovas gynėsi kietai, neleido laisvai atakuoti, o ir mums labai nekrito (4/14 tritaškių, 17/38 dvitaškių, 20/36 baudų metimų)”.

Rezultatyviausiai „Akademija-MRU” gretose rungtyniavo Tomas Lisauskas, pelnęs 18 taškų, po 12 pridėjo Tomas Purlis bei Levan Shengelia, 10 taškų – Arvydo Giedros sąskaitoje.

Antrasis turnyro mačas vilniečiams susiklostė kur kas palankiau – šeštadienį (09.22) „Akademija-MRU” palaužė Voronežo „Voronež-SKIF” (Rusija) pasipriešinimą ir šventė pergalę rezultatu 81:69 (22:24, 20:18, 11:26, 11:13).

Rungtynės atkakliai vyko pirmuosius du ketvirčius, per kuriuos nė vienai komandai nepavyko įgyti akivaizdesnio pranašumo. Situacija pasikeitė po didžiosios pertraukos – greitai ir rezultatyviai atakuodami bei kibiai gindamiesi visą trečiąjį kėlinuką, „Akademija-MRU” krepšininkai iniciatyvos neišleido iki varžybų pabaigos.

,,Manau, priešininkus iš vėžių išmušė dažnas gynybos sistemų kaitaliojimas, kas sąlygojo lemiamą lūžį trečiajame kėliny, – rungtynes komentavo treneris Gintaras Pocius. – Be to, šiandien gerai atakavome iš toli (10/17 tritaškių) bei pasiaukojančiai kovojome dėl atšokusio kamuolio. Vyrus noriu pagirti už tai, jog po Lvovo nokdauno nepalūžo ir sukovojo”, – auklėtinių valia džiaugėsi G.Pocius.

Šiose rungtynėse Tomas Lisauskas surinko 21 tašką, 14 taškų į savo sąskaitą įsirašė Martynas Girnius, 13 – Levan Shengelia.

Paskutiniąją turnyro dieną, sekmadienį (09.23) „Akademija-MRU” jėgas išmėgino su turnyro organizatore „KK Grondo-93” (Baltarusija) ekipa. Aikštelės šeimininkai svečiams iš Lietuvos šiose rungtynėse nebuvo labai svetingi, šventę pergalę 79:71 (22:19, 24:16, 18:20, 15:18).

Atkakliose, kovingose rungtynėse „KK Grondo-93” antrajame ketvirtyje atitrūko dviženkliu skirtumu, kurio vilniečiai iki finalinės mačo sirenos taip ir nesugebėjo likviduoti.

Po rungtynių „Akademija-MRU” treneris Gintaras Pocius sakė, jog komandai lemtingas buvo antrasis kėlinukas. ,,Leidome varžovams ,,pabėgti” iki pertraukos, o vėliau teko kantriai vytis, ir labai gaila, jog pabaigoje, kai dar galėjome išsigelbėti, nepataikėme kelių svarbių metimų”, – apgailestavo G.Pocius.

Kaip jau tapo įprasta, rezultatyvumu išsiskyrė „Akademija-MRU” lyderis T.Lisauskas, pelnęs 21 tašką. 12 taškų pridėjo M.Girnius, 11 – T.Purlis.

Taigi, vilniečiai tenkinosi trečiąja vieta, turnyro nugalėtoja tapo Lvovo „Politechnika”, o „Akademija-MRU” lyderis Tomas Lisauskas buvo pripažintas geriausiu puolėju (dar buvo renkamas geriausias gynėjas bei ,,centras”).

,,Pralaimėjimų per daug nesureikšminu, – Vilniaus krepšinio klubo pasirodymą turnyre apibendrino komandos treneris Gintaras Pocius, – svarbiausia, kad jaunieji mūsų krepšininkai paragavo tikro kieto vyriško krepšinio bei įgijo reikalingos patirties. Grodno pamokos mums išties buvo naudingos”, – sakė G.Pocius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .