Eurolygos prizininkių Vilniaus „Lietuvos telekomo” moterų krepšinio klubo atstovai turėjo galimybę iš arti pamatyti, kaip gyvena ir dirba Nacionalinės moterų krepšinio asociacijos (WNBA) vicečempionių ekipa „Connecticut Sun”, kuriai atstovauja ir dvi „Lietuvos telekome” žaidžiančios amerikietės – Keitė Daglas ir Dženifer Derevjanik.
„Connecticut Sun” pakvietė „Lietuvos telekomo” sporto klubo generalinį direktorių Arvydą Tamašauską ir vyriausiąjį trenerį Algirdą Paulauską į dviejų savaičių stažuotę JAV.
Žiūrovai – skirtingi
„Norint įsitikinti, ar geru keliu einame, reikia pažiūrėti, kaip kiti klubai gyvena ir dirba. Kelionė iš tiesų buvo labai naudinga. Mums leido ne tik viską stebėti ir žiūrėti, bet ir filmuoti, tad namo parsivežėme vaizdinės medžiagos”, – sakė A.Paulauskas.
Kai Vilniaus klubo atstovai atvyko į Konektikutą, jau vyko paskutinis pasirengimas varžyboms, tad A.Paulauskas pamatė, kaip komanda dirba varžybų metu.
A.Tamašauskas daugiausia dėmesio kreipė į klubo vadybą, darbą su žiūrovais.
„Per WNBA rungtynes vyksta daugiau šou programų, nes jų žiūrovai – šeimos, atėjusios praleisti laisvalaikio. Tai – suprantama, nes jie turi didesnes galimybes ir kitokias tradicijas. Lietuvos ir JAV moterų krepšinio žiūrovai yra skirtingi – lietuviai labiau supranta krepšinį, – pasakojo A.Tamašauskas. – Stipriausi mūsų šalies krepšinio klubai taip pat nemažai daro, kad kuo daugiau pritrauktų žiūrovų. Kai kuriuos dalykus, pamatytus Amerikoje, mes pabandysime rudenį pritaikyti ir Lietuvoje”.
Auklėtinių žaidimas patiko
„Pastebėjau nemažai panašumų, bet yra ir skirtumų, – pasakojo A.Paulauskas. – „Sun” ekipa dirba mažiau nei mes, tačiau jos daugiau rungtyniauja. Matėme trejas WNBA čempionato rungtynes – dvejas „Sun” ir vienerias „Inidian Fever”, kai ši žaidė Niujorke. Šiai ekipai atstovauja Jurgita Štreimikytė, todėl buvo įdomu pažiūrėti, kaip jai sekasi. Po rungtynių turėjome galimybę kartu pavakarieniauti ir pasikalbėti. Ji patenkinta komanda. Jurga nemažai žaidžia, labai daug komandai padeda ginantis, o puolant progas reikia susikurti pačiai, nes niekas iš komandos draugių nesudaro progų kitai žaidėjai mesti į krepšį”.
Pasak A.Paulausko, K.Daglas pirmąsias rungtynes sužaidė silpniau, bet neblizgėjo visa komanda. Jam patiko Dž.Derevjanik žaidimas – kai ji išeidavo į aikštę, komandos braižas tapdavo visai kitoks, atsirasdavo komandinis puolimas. Treneris džiaugėsi, kad „Lietuvos telekomas” padarė teigiamos įtakos įžaidėjai.
„Bet WNBA galioja savi dėsniai – aikštėje pirmenybė teikiama kitai įžaidėjai – Lindsėj Veilen, kuri pati daugiau atakuoja, o ne rūpinasi progų sudarymu kitoms. Iš esmės savomis žaidėjomis likome patenkinti. Ir šiaip išvyka visais atžvilgiais buvo naudinga. Ne veltui sakoma, jog geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti”, – sakė „Lietuvos telekomo” treneris.
Į treniruotę atvyksta prieš valandą
Vilniečių strategui labiausiai į akis krito ne tik kone idealiai sutvarkyta visa klubo organizacinė veikla, treniruočių sąlygos, bet ir tai, jog „Sun” komandoje dirba penki krepšinio treneriai bei dar vienas fizinio parengimo specialistas. Beveik kiekviena žaidėja turi atskirą masažo stalą.
„Vykstant individualiam darbui, su kiekviena 2-3 žaidėjų grupe dirba atskiras treneris. Suprantama, kad treneriui dirbant su dviem krepšininkėmis galima daugiau nuveikti, nei dviese treniruojant 12-15 žaidėjų. Tiesa, Lietuvos rinktinėje mes jau turime tris trenerius ir tai yra žingsnis į priekį, – dalijosi įspūdžiais A.Paulauskas. – Taip pat pamatėme treniruočių pratimų, praktinių priemonių, kurios mums pravers”.
Jis atkreipė dėmesį į dar vieną dalyką – WNBA komandų žaidėjos į treniruotę ateina prieš valandą ir neskubėdamos rengiasi pratyboms. Jos treniruojasi vieną kartą per dieną, tačiau visam procesui skiria ne mažiau kaip penkias valandas.
A.Paulauskas parsivežė ir vaizdo įrašų su JAV studijuojančiomis lietuvėmis, kurios gali pretenduoti į šalies rinktinę.
Dovilė Kamarauskienė