Ministrai stojo į I.Rinau rėmėjų gretas

Vis daugiau politikų imasi iniciatyvos, siekdami pagelbėti klaipėdietei I.Rinau, kuri teismo sprendimu turi atiduoti savo mažametę dukrą Vokietijoje gyvenančiam tėvui.

Kovoti dėl teisės auginti savo pustrečių metų dukrą padeda ir Lietuvos Vyriausybės nariai.

Įtaria gynus formaliai

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė sudarė ministerijos darbuotojų komisiją, kuri turės ištirti Valstybinės vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų veiksmus.

Ministrė V.Blinkevičiūtė ir seimo narė Vilija Aleknaitė Abramikienė mano, kad reikia išsiaiškinti, ar tarnyba pakankamai atstovavo klaipėdietės Ingos Rinau dukros interesus.

V.A.Abramikienės nuomone, Vaikų teisių tarnyba tik formaliai gynė mažametės Luisos Rinau teises ir teisėtus interesus ir iš esmės palaikė Vokietijos piliečio Michaelio Rinau, reikalaujančio grąžinti jam dukrą, argumentus.

Klaipėdietės bėdų sujaudinta parlamentarė žadėjo I.Rinau pagalbą iš Briuselio.

Vakar ministrė V.Blinkevičiūtė „Klaipėdai“ sakė pati ne kartą telefonu bendravusi su I.Rinau, gavusi jos laišką bei kelias žinutes mobiliuoju telefonu.

Pasiūlė teisinę pagalbą

Pasak tarptautinės teisės žinovų, Lietuvoje nepakankamai atidžiai taikomos tarptautinės Hagos konvencijos nuostatos. Jose aiškiai pasakyta, kad ginčytinais atvejais pirmiausia privalu paisyti ne motinos ar tėvo, o vaiko interesų.

Savo pagalbą klaipėdietei ir jos dukrelei pasiūlė ir Teisingumo ministras Petras Baguška. Jis ėmė rūpintis, kad moteris galėtų gauti tinkamą teisinę pagalbą. Vakar ministras P.Baguška paprašė Klaipėdos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos laikinosios vadovės pagal galimybes pagelbėti I. Rinau.

Dukrą paslėpė

Vokietijos teismas yra priėmęs sprendimą, kuriuo mažametės mergaitės tėvui M. Rinau priskirta vaiko globa.

Lietuvos apeliacinis teismas atsisakė priimti nagrinėti klaipėdietės prašymą dėl Vokietijos teismo sprendimo nepripažinimo.

Moteris atsisako vykdyti teismo sprendimą ir nesako, kur yra jos dukra.

Redakcijos duomenimis, šią savaitę I.Rinau yra išvykusi į Vilnių. Moteris bando rasti teisinių būdų kovoti dėl teisės pačiai auginti dukrą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.