Skulptūrų parkui – 30

Klaipėdos skulptūrų parkas šiemet mini savo 30-metį ir šiandien kviečia miestelėnus į jubiliejinius renginius.

14 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33) įvyks apskritojo stalo diskusija „Klaipėdos skultūrų parkas: vakar, šiandien, rytoj“ ir bus pristatytas dokumentinis filmas apie pirmuosius granito skulptūrų simpoziumus Smiltynėje.

Vakare 17 val. miestiečiai kviečiami į teatralizuotą renginį Skulptūrų parke, kuriame dalyvaus pantomimos teatras „A“ ir Klaipėdos brass kvintetas.

Klaipėdos skulptūrų parką sunaikintų miesto kapinių vietoje 1970 metais įkūrė sovietų valdžia. Daugiau kaip dešimtmetį čia buvo statomos Smiltynėje vasaros metu skulptorių sukurtos modernios akmens, granito, gipso skulptūros. Šiame parke stovi apie 116 skulptūrų.

Parke taip pat yra paminklas tiems, kurie čia buvo palaidoti iki 1944 m. Parke stovi paminklas 1923 metų sukilimo dalyviams. Jo autorius – Brakas. Čia palaidoti žuvę sukilėliai Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos mūšyje. Paminklas-obeliskas buvo pastatytas 1925 m. ir yra autentiškas damarkacinis (pasienio) stulpas, skyręs Mažąją Lietuvą nuo Didžiosios.

Parke stovi ir paminklas skirtas Vyneriui. Paminklas grįžo čionai per Klaipėdos miesto 750 jubiliejų. Panteoną saugojo Dionyzas Varkalis. 1975 m., po pokario dešimtmečiu suformuotų sovietinių karių kapų rekonstrukcijos, buvo pastatytas naujas kardo formos paminklas.

1986 m. parkas paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.