Vokietijos mieste Kelne prasideda XX Pasaulio jaunimo ir karių dienų renginiai.
Ketvirtadienį jų dalyviai, tarp kurių bus maždaug 2 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir mūsų šalies kariuomenės delegacija, vadovaujama Ruklos įgulos kapeliono majoro Arnoldo Valkausko, susitiks su Popiežiumi Benediktu XVI. Tai bus pirmoji oficiali Šventojo Tėvo kelionė į užsienį po to, kai balandį jis buvo išrinktas Romos katalikų Bažnyčios vadovu.
Manoma, kad į Kelną gali atvykti iki milijono maldininkų iš viso pasaulio, todėl čia stiprinamas saugumas. Mieste patruliuos apie 12 tūkst. policininkų ir NATO žvalgybos lėktuvas.
Į penkias dienas truksiančią šventę taip pat susirinks kariai iš Lietuvos, Airijos, Argentinos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Ekvadoro, Ispanijos, JAV, Kroatijos, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Vokietijos.
Jubiliejiniais 2000 metais Šventasis Tėvas Jonas Paulius II per Romoje vykusias Pasaulio jaunimo dienas viso pasaulio jaunus žmones ir karius pakvietė į XX Pasaulio jaunimo dienas. 2003 metais Verbų sekmadienį kanadiečiai į Šv. Petro aikštę Romoje atvežė Pasaulio jaunimo dienų kryžių ir perdavė jį vokiečiams. Po metų, apkeliavęs net 26 pasaulio šalis, kryžius pasiekė Berlyną, o šiomis dienomis pasieks ir Kelną.
2005-08-17 04:43