VSD pareigūno žūtis bus tiriama iš naujo

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį patenkino Baltarusijoje žuvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Vytauto Pociūno našlės Liudvikos Pociūnienės skundą dėl Generalinės prokuratūros nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl vyro žūties.

Teismas panaikino Generalinės prokuratūros nutarimus, kuriais buvo nutraukti tyrimai dėl V.Pociūno žūties.

Ši teismo nutartis per septynias dienas dar gali būti apskųsta teismo pirmininkui. Teismo posėdyje dalyvavęs Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius žurnalistams atsisakė komentuoti teismo sprendimą.

L.Pociūnienės advokatas Kęstutis Čilinskas po šios teismo nutarties išreiškė viltį, kad Generalinis prokuroras sudarys tyrimo grupę, kuri atliks išsamų tyrimą.

Pernai lapkritį Generalinė prokuratūrą nustatė, jog Lietuvos konsulate Gardine dirbęs V.Pociūnas 2006 metų rugpjūčio 23-ąją tarnybinės komandiruotės Breste metu žuvo per nelaimingą atsitikimą, iškritęs per langą ir ikiteisminį tyrimą nutraukė.

Tačiau karininko artimieji ir visuomenininkai protestavo prieš šį nutarimą ir vėlesnį prokuratūros sprendimą, patvirtinusį pirmojo pagrįstumą.

Šiemet liepą Generalinė prokuratūra V.Pociūno našlės prašymą atnaujinti tyrimą atmetė. Esą lapkritį nutrauktas ikiteisminis tyrimas, pagal kurį V. Pociūnas per Bresto viešbučio langą iškrito pats, atsakė į visus klausimus.

„Mūsų nuomone, Valstybės saugumo departamente reikėtų ieškoti galimo pasikėsinimo ištakų. Nesakau, kad tą padarė departamento žmonės, bet VSD žmonės, kurie Seimo nariams aiškino apie galimus motyvus atsikratyti V. Pociūnu, nebuvo visiškai apklausti“,- yra sakęs K.Čilinskas.

Karininko artimieji, pasigedę objektyvaus ir visapusiško tyrimo, prašo ištirti, ar V. Pociūnu žūtis nėra susijusi su jo darbu VSD.

Tokias abejones yra išsakiusi ir speciali Seimo komisija, tyrusi VSD veiklą.

K.Čilinskas sako, kad prokurorai turėtų išsiaiškinti, kokia informacija V. Pociūnas disponavo, kokius tyrimus atliko ir kodėl buvo išprašytas iš VSD.

Atnaujinti tyrimą dėl buvusio VSD karininko žūties Generalinę prokuratūrą ragino ir prezidentas.

Rugpjūčio 31 dieną Vyriausybės rūmuose pirmąjį posėdį surengė premjero sudaryta speciali darbo grupė valstybės saugumo karininko V.Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybėms ištirti.

Posėdyje dalyvavo grupės vadovas filosofas Vytautas Ališauskas, užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, europarlamentarai Vytautas Landsbergis ir Aloyzas Sakalas, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas, buvęs kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis, užsienio reikalų ministro patarėjas Jurgis Jurgelis.

Premjeras į komisiją buvo delegavęs ir generalinio prokuroro pavaduotoją Gintarą Jasaitį, tačiau jis paskelbė, kad iš darbo grupės pasitraukia.

Prezidentūra, pareiškusi kritišką požiūrį į šią grupę, atsisakė deleguoti į ją savo atstovą.

Prieš posėdį V.Ališauskas sakė žurnalistams dar neturintis P.Malakausko pareiškimo dėl pasitraukimo iš grupės.

Jis pridūrė taip pat ieškosiąs būdų, kad darbo grupė būtų atstovaujama ir teisėsaugai.

Terminas, iki kada darbo grupė turi pateikti savo išvadas, nenustatytas.

Ši daro grupė yra susilaukusi nevienareikšmiškų prezidento Valdo Adamkaus, teisininkų bei politikų nuomonių – esą jos tikslai prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams, nes V.Pociūno žūties aplinkybes gali vertinti tik teismas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.