„Intel“ pristatė pirmąjį 32 nanometrų procesorių

Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis „Intel“ San Franciske vykstančio „Intel“ plėtotojų forumo (angl. Intel Developer Forum – IDF) metu pristatė naujausius produktus ir technologijas, leisiančius kompanijai dar labiau sustiprinti savo lyderystę. Renginio metu kompanijos prezidentas ir vykdomasis direktorius Polas Otelinis (Paul Otellini) pademonstravo pirmuosius veikiančius procesorius, pagamintus pagal 32 nanometrų technologiją. Šio procesoriaus tranzistoriai yra tokie maži, kad 4 milijonai jų galėtų tilpti šio sakinio gale padėtame taške. Planuojama, kad procesorių pagal naująją „Intel“ technologiją gamyba prasidės 2009-aisiais.

P. Otelinis pristatė ir rinkoje greitai pasirodysiančių 45 nanometrų „Penryn“ procesorių privalumus, kuriuose bus naudojama revoliucinė „Intel“ tranzistorių technologija „high-k“. Pirmuosius 45 nanometrų procesorius bus galima įsigyti jau nuo šių metų lapkričio mėnesio. Forume taip pat pirmą kartą pademonstruota naujos kartos lustų architektūra darbiniu pavadinimu „Nehalem“, kuri rinkoje bus pristatyta kitais metais.

„Pasirinkę strategiją, kuri leidžia kasmet kurti naujos kartos silicio technologijas ir naujas procesorių architektūras, skatiname inovacijų plėtrą rinkoje. Ši strategija – tai tarsi variklis, kuriantis tobuliausias naujas technologijas, o mūsų klientams ir kompiuterių vartotojams visame pasaulyje pristatantis moderniausius sprendimus“, – sakė P. Otelinis.

Lapkričio mėnesį pristatomi „Penryn“ procesoriai bus pirmieji rinkoje, pagaminti pagal 45 nanometrų technologiją. „Penryn“ ir „Silverthorne“ šeimos procesoriai (pastarieji rinkoje pasirodys kitais metais), išsiskirs savo mažumu, nedidelėmis energijos sąnaudomis ir dideliais darbiniais pajėgumais bei bus skirti įvairiems įrenginiams nuo delninių interneto kompiuterių iki serverių. Per 2008 metus „Intel“ planuoja pristatyti 15 naujų procesorių pagal 45 nanometrų technologiją visuose rinkos segmentuose. Kompanija jau yra pelniusi daugiau kaip 750 apdovanojimų už „Penryn“ procesorius.

„Tikimės, kad „Penryn“ procesoriai suteiks iki 20 proc. didesnius darbinius pajėgumus bei tuo pačiu metu našiau naudos energiją. Pažangi 45 nanometrų technologija leidžia gaminti nedaug kainuojančius ir itin mažai energijos vartojančius procesorius nedideliems įrenginiams. Šie procesoriai su keliais branduoliais išsiskiria dideliais pajėgumais ir universalumu bei tinka pačioms pažangiausioms sistemoms“, – sakė P. Otelinis.

P. Otelinis taip pat pranešė, kad naujuose 45 nanometrų procesoriuose bei 65 nanometrų lustuose nuo 2008 metų bus naudojama gamybos technologija be halogeno. Taip nauji „Intel“ procesoriai bus ne tik našesni pagal suvartojamą energiją, bet ir „draugiškesni“ aplinkai.

Pristatydamas 2008 metus, P. Otelinis pirmą kartą viešai pademonstravo naujos kartos procesorių darbiniu pavadinimu „Nehalem“, kurį „Intel“ pradės gaminti antroje 2008-ųjų pusėje. Naujieji „Nehalem“ procesoriai padės ir toliau išlaikyti dominuojančias kompanijos pozicijas pagal darbinių pajėgumų ir pajėgumų, tenkančių vienam vatui energijos, rodiklius. Tai bus pirmieji „Intel“ procesoriai, naudosiantys „QuickPath Interconnect“ sistemos struktūrą, kuri turės integruotą atminties valdiklio technologiją ir patobulintas komunikacijos jungtis tarp sistemos komponentų, kurie paspartins visos sistemos darbą.

„Nehalem“ yra visiškai nauja procesorių technologija, besiremianti „Intel Core“ architektūra ir užtikrinanti vienus didžiausių darbinių pajėgumų, energijos našumą bei naujas svarbias funkcijas serveriuose. Ši technologija rinkoje pasirodys praėjus vos metams nuo tada, kai bus pradėta naudoti 45 nanometrų „Intel“ technologija“, – sakė P. Otelinis.

Kalbėdamas apie kitus pažangius kompanijos produktus, P. Otelinis pademonstravo pirmąją pasaulyje 300 mm skersmens procesorių plokštę, pagamintą naudojant 32 nanometrų technologiją. Ši bandomoji pažangių lustų gamybos technologija žymi sėkmingai pasiektą kompanijos etapą, siekiant pradėti masinę 32 nanometrų procesorių gamybą 2009-aisiais metais.

Bandomosiose „Intel“ 32 nanometrų procesorių versijose yra integruota loginė ir statinė aktyvioji atmintis, kurios talpina per 1,9 mlrd. tranzistorių. 32 nanometrų procesorių gamyboje naudojama antros kartos „high-k“ technologija. Padidėję darbiniai šių procesorių pajėgumai ne tik suteiks daugiau galimybių kompiuteriui vykdant įvairias užduotis, bet ir užtikrins tikroviškesnį grafikos atkūrimą bei pramogas.

„Siekdami patenkinti nuolat didėjančius kompiuterių pajėgumų poreikius, greitai pereiname prie naujos kartos gamybos technologijų. Kompanijos mokslininkams ir inžinieriams tenka didžioji dalis nuopelnų už sparčią inovacijų plėtrą šioje srityje. Artimiausiais metais vartotojus ir verslą pasieksiančios mūsų sukurtos pažangios technologijos leis jiems tapti dar produktyvesniais ir kūrybingesniais“, – sakė P. Otelinis.

P. Otelinis pristatė ir greitai pasirodysiančią platformą „Montevina“, kurioje bus naudojamas 25 vatų dviejų branduolių „Penryn“ procesorius bei „Intel“ mobilusis „WiMAX“ lustas. Šią platformą keli įrangos gamintojai nešiojamuosiuose kompiuteriuose ketina naudoti jau nuo kitų metų, kai ji ir bus pristatyta. Planuojama, kad „WiMAX“ sprendimu iki 2012 metų naudosis daugiau kaip 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje.

„WiMAX“ aprėpties savybės ir „Intel“ vykdoma programa „World Ahead“ bei produktai, tokie, kaip „Silverthrone“ procesoriai, suteiks galimybės naudotis kompiuterių privalumais dar milijonui žmonių besivystančiose šalyse visame pasaulyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.