Penktasis festivalis „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“

Rugsėjo 27 dieną Druskininkuose pasibaigs penktasis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“.
Šiųmetis Festivalis buvo intensyvus, turtingas įvairia programa, renginių ir atlikėjų branda bei gausa.
Tris mėnesius įvairiose kurorto salėse ir kitose erdvėse buvo rengiamos sakralinės muzikos valandos, skambėjo styginių serenados po atviru dangumi, vyko lietuvių kompozitorių smuiko muzikos šventės koncertai, autoriniai vakarai, kamerinių ansamblių pasirodymai, solo rečitaliai, orkestrų atliekamos muzikos garsai, sklido miesto aikštėse. Įvyko per 50 koncertų ir kitų renginių, kuriose dalyvavo iki 300 muzikos atlikėjų, per septyniolika tūkstančių žiūrovų.
Atrodytų, kad Druskininkų festivalyje jau nebeliko nepalytėtų klasikinės muzikos raiškos sferų. Tačiau neskubėkime daryti išvadas. Festivalio pabaigai nuo rugsėjo 22 iki 27 dienos Lietuvos klasikinės rimtosios muzikos atlikėjai dar pateiks staigmenų ir padovanos druskininkiečiams ne vieną taurios muzikos ir susikaupimo valandą.
Štai rugsėjo 22 dieną 17 val. M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje – koncertas M.K. Čiurlionio gimimo dienai . Jį tradiciškai rengia Festivalio programoje aktyviai dalyvaujantys Druskininkų M.K. Čiurlionio muzikos mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Jiems talkins Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijos studentai. Renginį gražiai papildys, dar daugiau atskleis didžiojo menininko asmenybės ir jo kūrybos fenomeną bei įvairiapusiškumą, susitikimas su Druskininkų miesto moksleivių rašinių ir piešinių konkursų čiurlioniškąja tema laureatais, jų apdovanojimas.
Rugsėjo 23 dieną sakralinės muzikos ciklo „Čiurlioniškąją stygą palietus“ baigiamasis koncertas Druskininkų bažnyčioje, dovanosiantis susitikimą su talentingais muzikos atlikėjais sopranu Regina Maciūte, mecosopranu Ieva Prudnikovaite, vargoniniu Gediminu Kvikliu. Ši sakralinės muzikos valanda tarsi apvainikuos ir įprasmins rengiamų muzikos valandų bažnyčioje svarbą ir leis padėkoti gausiems jų lankytojams druskininkiečiams ir kurorto svečiams.
Festivaliui baigiantis tradiciškai Lietuvos muzikų rėmimo fondas kartu Druskininkų savivaldybe rengia didelį ir labai prasmingą Pabaigos koncertą. Ne išimtis ir šie, penktieji Festivalio metai.
Baigiamasis akordas – koncertas SPA VILNIUS salėje ( rugsėjo 27 dieną 19,30 val.). Jo programa plati ir, sakytume, neeilinė. Neabejojame, kad bus įspūdingas susitikimas su Grand prix laimėtoju, tarptautinių chorų konkursų „Jauna muzika“ ir jaunosiomis muzikos žvaigždėmis sopranu Joana Gedminaite, baritonu Giedriumi Žaliu. Koncerte skambės gražiausios pasaulio šalių chorinės giesmės ir dainos, įstabiausios arijos iš operų ir operečių.
Mieli druskininkiečiai, kurorto svečiai, palydėkime penktąjį festivalį „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ , kad kitą vasarą į svetinguosius Druskininkus jis sugrįžtų tradicinis, savas, tačiau naujas savo programa ir jau …šeštasis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.