Pasaulio bendrija turi būti pasirengusi karui su Iranu, sako Prancūzijos URM

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernard`as Kouchneras (Bernaras Kušneras) pareiškė, kad pasaulis turi rengtis karui, kurį gali sukelti Irano branduolinės ambicijos, praneša Didžiosios Britanijos visuomeninė televizija BBC.
„Mes turime rengtis tam, kas blogiausia, o blogiausia – tai karas“, sakė B.Kouchneras interviu Prancūzijos televizijai ir radijui.

Pasak B.Kouchnero, derybos su Iranu dėl jo branduolinės programos turi vykti „iki pat galo“, bet jeigu Teheranas susikurs branduolinį ginklą, jis kels „realią grėsmę visam pasauliui“.

Iranas neigia, kad netina susikurti branduolinį ginklą, bet drauge toliau įgyvendina urano sodrinimo projektą.

B.Kouchneras taip pat pažymėjo, kad Prancūzijos vyriausybė kreipėsi į dideles šalies bendroves nepradėti verslo operacijų su Iranu.

„Mes neuždraudžiame Prancūzijos kompanijoms pateikti savo paraiškas, – sakė B.Kouchneras, – bet mes patarėme joms to nedaryti“.

Pasak URM vadovo, Prancūzija nori, kad Europos Sąjunga (ES) rengtųsi įvesti sankcijas Irakui.

„Mes nusprendėme parengti galutinį sankcijų paketą, papildysiantį JT sankcijas, bet kol kas mes vedame derybas, – sakė B.Kouchneras.

Anksčiau JT Saugumo Taryba įvedė ekonomines sankcijas Iranui, bet nedavė leidimo pradėti karinę operaciją prieš Teheraną.

Tuo tarpu JAV neatmeta galimybės pradėti kovos veiksmus prieš Iraną, siekdamos neleisti jam susikurti branduolinį ginklą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.