Valdas – intrigų auka

Politologinė respublika

Šaltinių duomenimis, šalies vadovas perskaitė politologo Raimundo Lopatos, Lauro Bielinio, filosofo Leonido Donskio, buvusio V.Adamkaus patarėjo Dariaus Kuolio paruoštą kalbą, kurią redagavo žurnalistas Audrius Matonis.

Ką tai reiškia?

Prezidentas nepasitiki savo patarėjų komanda? V.Adamkus nebeišgali apsispręsti pats ir nebesugeba vertinti politinių įvykių šalyje?

Negi pasidarė taip lengva šalies vadovui daryti įtaką? O gal V.Adamkumi paprasčiausiai pasinaudota, jam net nesupratus?

Negi Lietuva tapo politologine respublika?

Redakcijos duomenimis, V.Adamkus jau skambino Vilniaus merui A.Zuokui ir prašė jo neskubėti apsispręsti. Regis, tai reiškia tik viena – prezidentas suprato suklydęs ir vėl gali pakeisti savo nuomonę.

„Pilkasis kardinolas“

Didžiausią nuostabą kelia tai, jog prie garsiosios kalbos prisidėjo nevienareikšmiškai vertinamas buvęs V.Adamkaus patarėjas vidaus politikos klausimais D.Kuolys. Dabar jis vadovauja Pilietinės visuomenės institutui.

Tačiau jau tada, kai D.Kuolys dirbo Prezidentūroje, kai kurių politikų jis buvo laikomas intrigų meistru.

Tąkart beveik atvirai buvo kalbama, kad būtent jis vadovauja visai Lietuvos politikai bei priiminėja svarbius sprendimus. Jo nuomone bei patarimais kone aklai pasitikėdavo ir V.Adamkus.

Iki šiol D.Kuolys vadinamas „pilkuoju kardinolu“. Jis laikomas konservatorių žmogumi.

Manoma, kad D.Kuolys vis puoselėja viltis grįžti į Prezidentūrą, todėl visomis išgalėmis stengiasi, kad jo politinė įtaka nemažėtų.

Pozicija – neigimas

– Juk jūs rašėte kalbą prezidentui V.Adamkui. Kaip manote, kodėl jis pagalbos kreipėsi būtent į jus? – „Ekstra žinios“ pasiteiravo D.Kuolio.

– Aš tos kalbos nerašiau.

– Tai gal jūs tik padėjote ją rašyti, konsultavote?

– Ne, nieko panašaus nebuvo. Manau, kad Prezidentūra yra pakankamai savarankiška institucija ir ten yra kam parašyti kalbas.

– Tačiau mes turime informacijos, kad jūs tiesiogiai prisidėjote prie kalbos parašymo.

– Gandų nekomentuoju.

– Sakykite, gal ketinate grįžti dirbti į Prezidentūrą?

– Ne. Tokių planų neturiu.

„Kolektyvinis darbas“

Tuo tarpu politologas L.Bielinis iš dalies pripažino, kad V.Adamkus vadovavosi per susitikimą su politologais išreikšta nuomone.

„Mes tada išsakėme savo nuomones ir ginčijomės. Vėliau kai kuriais diskusijos fragmentais pasinaudojo ir rengdamas savo kalbą“, – tikino L.Bielinis.

Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius L.Donskis taip pat aiškino tiesiogiai neprisidėjęs prie prezidento kalbos.

„Tačiau aš nežinau, kaip kiti politologai. Su V.Adamkumi buvo tik atskirų pokalbių šia tema“, – teigė L.Donskis.

Tokią pat neigimo poziciją užėmė ir R.Lopata.

Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė nesutiko atskleisti, kas ant popieriaus lapo išdėstė V.Adamkaus nuomonę: „Tai buvo kolektyvinis darbas“.

Neištesėjo žodžio?

„Ekstra žinių“ duomenimis, po savo kalbos V.Adamkus išgyvena iki šiol. Kalbama, kad su prezidentu buvo sutarta, jog jis artimiausiu metu nedarysiąs staigių judesių.

Po to, kai V.Adamkumi buvo pasinaudota, jo prestižas, kai kurių politikų nuomone, dar labiau sumažėjo. Kalbama, kad prie šios kalbos rankas yra pridėję ir konservatoriai.

Būtent V.Adamkaus kalba jiems buvo labiausiai naudinga, kadangi nuo kelio bandoma nušluoti net dviejų partijų lyderius. Todėl konservatoriams atsiveria naujos galimybės į valdžią.

www.ekstrazinios.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Valdas – intrigų auka"

  1. Zivile

    Taip jau ir auka. Nabagelis. Reikejo sedeti savo Amerikoj ir nebutu turejes tokiu problemu. Kas jis isvis per prezidentas, jei net nezino, kas jo kalboje prirasyta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.