Simpatijos šokančiam kirminui

Rugsėjo 1-7 dienomis Venecijos trumpo metro filmų festivalyje („Circuito off Venice International Short Film Festival“) lietuvių režisieriaus Igno Jonyno filmas „Šokantis kirminas“ laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

Filmo autorius į apdovanojimų ceremoniją Venecijoje nevyko, o prizą į Lietuvą jam parvežė nekomercinį kiną propaguojanti sostinės „Skalvijos“ kino centro direktorė Greta Zabukaitė. I.Jonynas tvirtina, kad gauti tokį apdovanojimą tikrai nesitikėjo, tačiau neslepia, kad žiūrovų įvertinimas jam labai malonus.

Žiūrovai suprato

„Pats reikšmingiausias man yra būtent žiūrovų simpatijų prizas. Visada norisi sulaukti dėmesio ir jausti, kad tavo kūryba kažkam reikalinga. Žiūrovų prizas itin malonus, nes tai ne komisijos – vos keleto žmonių – įvertinimas, o apdovanojimas, kurį lemia didesnės auditorijos nuomonė. Juolab kad šis filmas nėra tradicinis, daugiau eksperimentas, tad džiugu, jog žiūrovas jį suprato“, – LŽ prisipažino menininkas. Tai ne vienintelis apdovanojimas, kurį gavo „Šokantis kirminas“. Šio filmo operatorius Ramūnas Greičius laimėjo geriausio operatoriaus prizą Italijoje vykusiame kino festivalyje „Lucania Film Festival“.

Nekomentuoja pavadinimo

Filmo „Šokantis kirminas“ idėja menininkui kilo prieš kelerius metus dirbant Japonijoje, kai susipažino su tenykščių šokių subtilybėmis. Būtent japoniški šokiai tapo pirminėmis vizualinėmis ir idėjinėmis filmo ištakomis. Anot autoriaus, filmas yra apie tai, kad dažnai gyvename dvigubą gyvenimą, kai tikrasis „aš“ yra kažkur pasislėpęs. Gyvenime pradedame dubliuoti patys save, o toks dubleris kartais pareikalauja ir savojo tam tikro užmokesčio.

Ką simbolizuoja pavadinimas „Šokantis kirminas“, autorius nenori atskleisti. Jo manymu, šis pavadinimas turi paliesti kiekvieną žiūrovą asmeniškai.

Pagrindinį dvigubą filmo personažą – Kirminą ir Operos solistą – kūrė žinomas aktorius Dainius Kazlauskas. Taip pat svarbius vaidmenis filme atlieka aktorius Arvydas Dapšys bei iki tol kine nevaidinę Julija Goyd ir Artūras Jevdokimovas.

Keliaus po Lietuvą

I.Jonynas pagal žanrą savo filmą priskiria mistinei ironiškai dramai. Menininkas nusprendė kurti būtent trumpametražį filmą, nes manė, kad jo sumanytam scenarijui pakanka atskleisti vos dvidešimties minučių. „Trumpas metras suteikia kūrėjui daugiau galimybių eksperimentuoti negu pilnametražė juosta. Kartu su operatoriumi ir dailininke susikūrėme vizualines užduotis, kurias turėjome atskleisti per trumpą laiką ir, manau, kad mums pasisekė. Apdovanojimas, kurį laimėjo filmo operatorius, manau, puikus to patvirtinimas“, – mintimis dalijosi autorius.

„Šokančio kirmino“ filmavimas, pasak I.Jonyno, buvo itin gerai organizuotas ir užtruko tik 8 dienas, o pasirengti jam buvo sugaišta maždaug pusmetis. Filmavimo vietomis pasirinktos netradicinės meninės erdvės – Verkiai, Kauno muzikinis teatras, Rašytojų sąjungos pastatas Vilniuje bei Lietuvos kino studija.

Nors filmo premjera įvyko daugiau nei prieš metus, tačiau žiūrovai jį vėl galės pamatyti netrukus vyksiančiame tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje „Tinklai“. Festivalio programa keliaus po visą Lietuvą, todėl „Šokantį kirminą“ turės galimybę išvysti visų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai.

Sulaukęs trumpo metro filmo pripažinimo, autorius nusprendė ilgai nedelsdamas imtis naujo scenarijaus, šįkart – pilnametražiam filmui, tačiau apie ką jis bus, kol kas slepia. Greta šios veiklos I.Jonynas ruošiasi Jaunimo teatro spektaklio režisūrai – tai bus monospektaklis, kuriame vaidmenį kurs žinomas aktorius Rolandas Kazlas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.