Panevėžio apskrities apylinkių inspektorius pralinksminęs vidaus reikalų ministras ėmėsi griežtos Policijos departamento kontrolės. Šios žinybos vadovai suskato perskirstyti lėšas ir rado jų policininkų ryšio priemonėms.
Sistemos plėtrai per ateinančius penkerius metus policija papildomai gavo daugiau kaip pusę milijardo litų. Antradienį susitikęs su Policijos departamento (PD) vadovybe vidaus reikalų ministras R.Šukys teiravosi, kaip šias lėšas ketinama naudoti, kad pagaliau būtų sukurta „pasitikėjimo verta sistema”. Jis domėjosi, ar vykdomas jo pavedimas, duotas per vizitą Panevėžio apskrityje.
Taiso klaidas
Kaip LŽ jau skelbė, rugpjūčio pabaigoje Panevėžio apskrityje lankęsis ir su kaimiškų vietovių apylinkių inspektoriais susitikęs vidaus reikalų ministras siūlė jiems paviešinti savo mobiliųjų telefonų numerius. „Tegul jūsų telefono numeris būna įrašytas pirmas gyventojų mobiliuosiuose telefonuose. Tai paskatins žmones labiau pasitikėti policija”, – tąsyk kalbėjo ministras. Tokį siūlymą išgirdę pareigūnai sunkiai tvardė šypseną, nes tarnybinių telefonų jie niekada nėra turėję. R.Šukys greitai sumojo, jog aprūpinimas ryšio priemonėmis privalo tapti nauju Policijos departamento uždaviniu.
Kartu paaiškėjo, kad 2003-2005 metų Kaimo gyventojų saugumo ir policijos inspektorių veiklos gerinimo programa buvo vykdoma ne visiškai. Joje numatyti 300 tūkst. litų inspektorių aprūpinimui tarnybiniais telefonais taip ir nebuvo skirti. Ministras pavedė departamentui išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko, ir liepė visus apylinkių inspektorius aprūpinti telefonais.
Telefonus turės visi
Vakar LŽ pakalbintas R.Šukys teigė, jog tokią programą inicijavusi tuometinė Vyriausybė neskyrė jai pakankamai lėšų. Vietoj numatytų 64 mln. litų tuomet atseikėta tik dešimtoji sumos dalis – 6,5 milijono. „Tarnybiniams telefonams pinigų tada pritrūko, nes Vyriausybė dėl kažkokių priežasčių nusprendė tos programos neatnaujinti”, – apgailestavo ministras. Pasak R.Šukio, iki šių metų pabaigos tarnybinius telefonus turės visi apylinkių inspektoriai, bus nustatytas tam tikras pokalbių limitas. Beveik tūkstančiui apylinkės inspektorių aprūpinti iš valstybės biudžeto bus atrėžta 450 tūkst. litų. Ministras sakė, kad Panevėžyje išgirsta žinia apie vargingą inspektorių padėtį jo nesuglumino. „Nujaučiau, kad pareigūnai neturi ryšio priemonių, ir specialiai paklausiau jų apie tai”, – aiškinosi R.Šukys.
Teks ir miesto policijai
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas patikino, jog PD nusprendė aprūpinti tarnybiniais telefonais ne tik kaimo, bet ir miesto apylinkių inspektorius. Šis sprendimas pagerins darbo sąlygas beveik tūkstančiui pareigūnų. Paskirstytas lėšas gaus visi šalies policijos komisariatai, nesvarbu, kokių mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis jie naudojasi. „Jei šio įsakymo generalinis komisaras dar nepasirašė, tai pasirašys artimiausiu metu”, – tvirtino V.Navickas. PD pirmenybę teikė radijo ryšio stotelių įsigijimui. Pavaduotojas aiškino, kad inspektoriai netrukus bus aprūpinti skaitmeninio radijo ryšio aparatais, į kuriuos prireikus galės skambinti gyventojai.
Pasak V.Navicko, lėšos tarnybiniams mobiliesiems telefonams pirkti komisariatus turėtų pasiekti jau šį mėnesį. Paklaustas, ar nenukeliaus telefonai į viršininkų rankas, komisaras patikino, kad ilgai netruks tokius atvejus išsiaiškinti ir taikyti nuobaudas.
Vakar kalbintas Panevėžio rajono policijos komisariato vadovas Sergejus Smirnovas sakė jau girdėjęs pažadus, kad PD skirs pinigų naujiems telefonams įsigyti ir telefono pokalbiams tarnybos metu. „Šiuo metu lėšos mūsų dar nėra pasiekusios”, – tikino komisariato vadovas.