Kurortas kratosi medinių vasarnamių

Medinius poilsio namelius iš pajūrio ketinama iškeldinti, o jų teisinį registravimą sustabdyti

Aplinkos minis terija kreipėsi į Teisingumo ministeriją bei pastarosios įsteigtą Registrų centrą, prašydama sustabdyti neteisėtą sezoninių poilsio namelių pajūryje registravimą.

Pasak Aplinkos ministerijos sekretorės Jūratės Juozaitienės, kai kurie jų neteisėtais būdais jau įregistruoti. Taip siekiama įsitvirtinti itin didelę paklausą turinčioje žemėje Palangoje ir Šventojoje.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos, tikrindama, ar pajūryje stovintys sezoniniai poilsio nameliai yra įregistruoti, jau nustatė pažeidimų.

Palangos miesto teritorijoje, Šventosios gyvenvietėje yra apie tūkstantį iškeldintinų lengvų konstrukcijų poilsio namelių, kuriuos čia prieš kelis dešimtmečius pasistatė pramonės įmonės, organizacijos bei įstaigos.

Dauguma šių namelių nebuvo priimti naudoti, neįregistruoti Nekilnojamojo turto kadastre bei registre. Dabar jie jau susidėvėję, bet stovi labai

paklausiose vietose. Todėl besinaudojantieji šiais nameliais stengiasi juos įteisinti ir rekonstruoti arba jų vietoje pastatyti naujus pastatus.

Kaip nustatė VTPSI, kai kurie šių namelių buvo įregistruoti pažeidžiant tuo metu galiojusius įstatymus.

Pavyzdžiui, patikrinus registravimo dokumentus, kilo pagrįstų abejonių, ar teisėtai įregistruota poilsio bazė „Vilma“. Šiuos įtarimus sustiprina faktas, kad šiai bazei priklausantys 28 poilsio nameliai stovi valstybinėje miško paskirties žemėje. Tokioje žemėje gali būti statomi tik laikinam naudojimui (ne ilgiau kaip trejiems metams) ir teisės aktų numatytai veiklai (rekreacijai, prekybai ir pan.) skirti statiniai.

Dvidešimt tris akcinės bendrovės „Lietkabelis“ poilsio namelius Jūros gatvėje Palangoje praėjusį gruodį pažeisdamas įstatymų reikalavimus įregistravo Registrų centro Klaipėdos filialas. 2006 metų birželį atsisakyta tai padaryti, kadangi nebuvo pateikta nuosavybę patvirtinančių dokumentų.

Palangos miesto taryba 2002 metais koregavo Šventosios gyvenvietės detalųjį planą ir nurodė, kad iš šios teritorijos turi būti iškeldinti lengvų konstrukcijų poilsio nameliai ir juos aptarnaujantys ūkio pastatai.

VTPSI tęsia patikrinimą dėl šių namelių registravimo. Nustačius pažeidimus,

ketinama kreiptis į prokuratūrą, kad viešasis interesas būtų ginamas teisme, ir prašyti panaikinti minėtųjų statinių teisinę registraciją bei juos iškeldinti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.