Ispanijos princą kaitrino „Žalgirio“ šokėjos

Europos čempionate Ispanijoje netrūksta lietuviškų akcentų. Aikštelėje pergales skina Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tribūnose dominuoja lietuvių aistruoliai, o per minutės pertraukėles žiūrovus iš nuostabos aikčioti priverčia Klaipėdos universiteto ir Kauno „Žalgirio“ šokėjų grupė.

Lietuvaitės užkariavo ne tik nešališkų sirgalių širdis, bet ir sulaukė didelio čempionato organizatorių palankumo. Geriausias pavyzdys – sekmadienio įvykiai. Pagal iš anksto sudarytą grafiką „Žalgirio“ merginų grupė turėjo šokti per pirmąjį mačą tarp Izraelio ir Portugalijos ekipų. Viskas pasikeitė paaiškėjus, kad ispanų ir rusų rungtynes atvyks stebėti princas Felipe su šeima bei Ispanijos valdžios delegacija. Šokėjų tvarkaraštis pataisytas taip, kad garbingiausi svečiai išvystų lietuvaičių pasirodymą.

Prie staigmenų įprato

Tokia žinia paskutinę sekundę šokėjų jau neturėtų stebinti. Kaip LŽ sakė „Žalgirio“ šokių grupės vadovė Bronė Švitrienė, jau ne pirmas kartas šiame čempionate, kai organizatoriai užmiršta viską suderinti iki galo.

„Per pirmą etapą šokome B grupės varžybose Grenadoje. Joms pasibaigus turėjome vykti į Madridą, tačiau apie skrydį nesulaukėme jokių žinių. Kai apie tai užsiminėme, ispanai viską pradėjo daryti ekspromtu. Laimė, visoms B grupėje rungtyniavusioms komandoms skrydžiui į Madridą buvo užsakytas atskiras lėktuvas, tad tilpome ir mes“, – apie čempionato organizavimo ypatybes pasakojo B.Švitrienė.

Nepatiko avalynė

Vienas nemalonus akibrokštas jau liko praeityje. Grenados arenoje šokėjos negalėjo autis savo batelių. „Grenadoje mums neleido šokti juodais bateliais. Pasak organizatorių, jie gali ištepti parketą, todėl mums nupirko baltus sportbačius, visiškai nepritaikytus šokti. Mergaitėms ištino kojų raumenys, nes su tokia avalyne ne visus judesius galima atlikti sklandžiai“, – pirmojo etapo problemas prisiminė Kauno „Žalgirio“ šokių grupės vadovė. Pasak jos, persikėlus į Madridą šokėjoms jau buvo leista pasirodyti avint savais bateliais.

Perprato publikos skonį

Vis dėlto visas problemas užgožė sėkmingi lietuvaičių šokiai ant parketo. Po kiekvieno merginų pasirodymo per pertraukėles garsiai paskelbiama, kad atlikėjos – Kauno „Žalgirio“ šokėjos iš Lietuvos. Žiūrovų ovacijos suteikia daug džiaugsmo merginoms ir jų vadovei.

„Net nesitikėjome, kad iš žiūrovų galima sulaukti tokio puikaus palaikymo. Jau žinome, kuriuos šokius publika labiau mėgsta, tad stengiamės juos atlikti dažniau. Organizatoriai taip pat prieina ir prašo šokio, kuriame mūsų mergina įlenda į krepšį. Sulaukiame ir daugiau prašymų, todėl galime sakyti, kad turime šokių, kurie jiems patinka, užsakymų“, – šokėjoms skirtu dėmesiu džiaugėsi B.Švitrienė.

Nukonkuravo ukrainietes

Per antro etapo kovas Madrido arenoje pakaitomis su lietuvėmis šoka ir „Red Foxes“ grupė iš Ukrainos. Labiau šou elementais nei šokių sudėtingumu besistengiančios nustebinti žiūrovus ukrainietės net ir subjektyviai vertinant sulaukia mažiau publikos simpatijų nei lietuvaitės. Nepasitenkinimą „Red Foxes“ merginos demonstravo ir po Ispanijos-Rusijos mačo, kai negavusios šanso pasirodyti prieš garbingą delegaciją, po rungtynių vykusioje treniruotėje atsisakė pozuoti fotografams.

Šokių specialistė B.Švitrienė teigė nejaučianti didelės priešpriešos ar konkurencijos su ukrainietėmis: „Mūsų stilius gana skirtingas. Mes naudojame daug visokių elementų ir akrobatikos, o „Red Foxes“ orientuojasi į šou programą. Kiekvienam šokiui ukrainietės persirengia vis kitais rūbais, bet jų šokiai nėra labai sudėtingi.“

Šoka kasdien

Skirtingai nei krepšininkai, kurie šiuo metu rungtyniauja kas antrą dieną, Kauno „Žalgirio“ šokėjos pasirodo kasdien ir per kelerias rungtynes. Pasak B.Švitrienės, merginos jau užsigrūdinusios, ir nors krūvis gana didelis, didelio nuovargio šokėjos nejaučia. „Neleidžiame sau atsipalaiduoti. Net nenoriu prisiminti, kiek traumų turėjome ruošdamosi šiam čempionatui. Atrodė, jog kažkas labai nenori, kad važiuotume į Ispaniją. Tačiau atvykus čia kol kas viskas gerai sekasi ir, tikiuosi, taip bus iki pat čempionato pabaigos“, – sakė B.Švitrienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.