Už suluošinimą tarnaujant prašoma 300 tūkst. litų

Prieš penkerius metus karinės tarnybos metu Rukloje susižalojęs klaipėdietis kreipėsi į teismą prašydamas 300 tūkst. litų įvertintos moralinės žalos atlyginimo.

Vakar Klaipėdos apygardos teisme vyko parengiamasis posėdis byloje dėl neturtinės žalos atlyginimo. 26 metų klaipėdietis Osvaldas Girskis iš Krašto apsaugos ministerijos (KAM) prašo 300 tūkst. litų.

Tarnavo su skaudančia koja

2002 metų gegužės 27-ąją vaikinas buvo pašauktas atlikti karinės tarnybos.

„Tarnauti pradėjau nepaisant kojos raiščių patempimo – komisijoje dalyvavę medikai užtikrino, kad į tai bus atsižvelgta, t. y. nuo sunkesnių užduočių būsiu atleistas.

Jau birželio 14-ąją Rukloje bėgdamas kliūčių ruožu patyriau traumą. Vėliau paaiškėjo, kad plyšo kairiojo kelio raištis. Iš kliūčių ruožo mane draugai parnešė, o medikai tik paskyrė vaistų ir liepė susirišti elastiniu bintu. Dirbau, sportavau, kaip visi, nors labai skaudėjo”, – pasakojo O. Girskis.

Rugpjūtį, jau tarnaudamas Klaipėdoje, Karinėse jūrų pajėgose (KJP), O. Girskis pasijuto dar blogiau bei pagaliau sulaukė medikų pagalbos. Rugsėjį jam buvo atlikta viena operacija, vėliau – antra.

Teisme liudijanti vaikino mama Aldona Girskienė teigė, kad KJP vadai sūnaus skausmais netikėję – sakę, kad jis bando išsisukti nuo tarnybos.

„Jeigu nebūčiau pradėjusi ieškoti teisybės, viskas galėjo pasibaigti kur kas liūdniau – gal šiandien sūnus iš viso nevaikščiotų.

Karo medikai laiku neišsiuntė Osvaldo medicininių dokumentų, kuomet jis iš Ruklos buvo perkeltas į KJP. Dėl to vaikinui pavėluota atlikti sąnario vidaus tyrimą artroskopu. Jis buvo priverstas tęsti tarnybą, nors vos galėjo vaikščioti”, – pasakojo mama.

Kartą jau laimėjo

O. Girskis jau yra laimėjęs bylą Vilniaus apygardos administraciniame teisme. Traumą tarnybos metu patyrusiam vaikinui buvo apmokėtos gydymo išlaidos bei išmokėti 34 tūkst. litų.

Ieškovas ir jo mama sako, kad ši suma būtų buvusi dar didesnė, jei vos prasidėjus teismo procesui iš jo nebūtų buvusi atimta III nedarbingumo grupė. Uostamiesčio medicinos ekspertai ją paskyrė metams, o aukštesnė instancija po 3 mėnesių atėmė.

KAM atstovaujantis teisininkas Saulius Pikturna teisme akcentavo, kad už traumą karinės tarnybos metu O. Girskiui jau sumokėta.

„Ministerija savo kaltę pripažino. Nežinia, kodėl buvo pateiktas naujas ieškinys. Gal neteisingai įvardintas atsakovas?

Kitas prieštaravimas – O. Girskis neva suluošintas, bet nepateikia medicinos ekspertų komisijos išvadų”, – akcentavo S. Pikturna.

O. Girskis ieškinyje teismui teigia, kad jį iki šiol kamuoja kojos skausmai.

Baudžia struktūrą

„Negaliu dirbti automechaniku, kaip iki karinės tarnybos. Tenka dirbti vairuotoju. Netekau galimybės išvykti į užsienį ir normaliai uždirbti. Po traumos negaliu dirbti stovimo darbo, sunkiai kelti. Vis dar vartoju vaistus”, – tikino klaipėdietis.

Jo advokatas Vidmantas Žylė, paklaustas, ar prašoma 300 tūkst. litų suma nėra didelė, atsakė, kad kariuomenė turi atsakyti už netvarką.

„Sūnus iš kariuomenės turi grįžti ne suluošintas visam gyvenimui, o sustiprėjęs. Visi žino apie klestinčias negeroves, tačiau ne kiekvienas išdrįsta bylinėtis su šia struktūra”, – sakė advokatas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.