Sudaužytas naujas policijos automobilis

Po kelių sėkmingų operacijų Patrulių rinktinės pareigūnus netikėtai užklupo nelaimė

Šeštadienio vėlų vakarą Kaune, Panemunės mikrorajone, kaip įtariama, neblaivaus jauno vyriškio vairuojamas lengvasis automobilis įsirėžė į policijos tarnybinę transporto priemonę. Avarijoje tik laimingo atsitiktinumo dėka nesmarkiai nukentėjo prieš akimirką į pastarąjį automobilį įsėdę patruliai.

Kaltininką sudrausmino antrankiai

Eismo nelaimė Panemunės tilto, vedančio į Šančius, prieigose įvyko kelios minutės po 22 val. Nuo Vaidoto gatvės atskriejęs „Ford Sierra“ markės lengvasis automobilis beveik nestabdomas rėžėsi į Tilto gatvės kelkraštyje sustojusią Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių rinktinės pareigūnų tarnybinę mašiną – naująjį 5-osios kartos „Volkswagen Golf“. Iškart po susidūrimo įvykio kaltininkas, akimirksniu savaip įvertinęs situaciją, bandė sprukti nuo pareigūnų, tačiau vos už kelių metrų nuo savojo automobilio buvo sučiuptas.

Netrukus paaiškėjo, kad avariją sukėlė 28-erių metų amžiaus Žilvinas Polianskis. Tokie asmens duomenys buvo užfiksuoti aptriušusiame vairuotojo pažymėjime, tačiau pareigūnai, apžiūrėję atidžiau, nesiėmė iš karto tvirtinti, jog jis tikras, kadangi vyriškio nuotrauka buvo atsiklijavusi, o antspaudas neryškus. Agresyviai nusiteikęs Ž.Polianskis nenorėjo paklusti jį sulaikiusiems pareigūnams. Patruliai pasakojo sulaukę bjaurių įžeidinėjimų ir netgi bandymų pasimosikuoti rankomis bei pasispardyti, tačiau šie veiksmai, vos tik uždėjus geriausią tramdomąją priemonę – antrankius, iš karto baigėsi.

Smarkesnių sužalojimų išvengta

Į nelaimės vietą netrukus atvykę greitosios pagalbos medikai konstatavo, kad jų pagalbos gali prireikti abiem policijos patruliams, kurių vienas skundėsi galvos svaigimu bei prasta savijauta. Pastarajam pareigūnui medikai uždėjo kaklo įtvarą, baimindamiesi, jog nebūtų pažeisti slanksteliai. Nukentėjusieji greitosios pagalbos automobiliu buvo pristatyti į Kauno medicinos universiteto klinikas. Ligoninėje gydytojai nustatė, kad keleivio vietoje sėdėjęs patrulių rinktinės pareigūnas smarkiau nenukentėjo. Tuo tarpu prie vairo buvusiam patruliui medikai liepė gydytis ambulatoriškai namuose ir darbe kurį laiką nesirodyti. Avariją sukėlęs Ž.Polianskis teigė esąs visiškai sveikas ir bet kokios pagalbos atsisakė.

Patrulių rinktinės vadas Tauris Stauskis apgailestavo, kad tokių atvejų nepavyksta išvengti: „Pirmiausiai labai gaila dėl nukentėjusio pareigūno, kuris galėjo likti suluošintas visam gyvenimui per kažkokio nesusipratėlio lengvabūdiškumą. Dabar, žinodamas medikų diagnozes, viliuosi, kad viskas atsistos į savo vėžes. Be abejo, skaudu ir dėl automobilio, nes niekada nesijautėme turį pakankamai transporto priemonių, o dabar netekome kuriam laikui ir dar vienos naujintėlaitės mašinos, kurią patruliai tikrai gerai prižiūrėjo ir saugojo, bet suniokojo ją kažkoks tipas“.

Išaiškėjo laimingi sutapimai

T.Stauskis su kolegomis pasidžiaugė keliomis laimingesnėmis avarijos aplinkybėmis, gerokai sušvelninusiomis nelaimės padarinius. Patruliai į tarnybinę transporto priemonę įsėdo likus vos akimirkai iki smūgio į jų automobilį. Prieš tai pareigūnai padėjo vienam pro šalį važiavusiam vairuotojui, pasiteiravusiam kelio. Įvykio vietoje dirbę nukentėjusiųjų kolegos bijojo pagalvoti, kokios skaudžios avarijos pasekmės galėjo būti, jei patruliai būtų stovėję greta savo automobilio arba tarpduryje, kai atlėkusi „Ford Sierra“ markės transporto priemonė įsirėžė į kairįjį policijos mašinos šoną. Antra gera aplinkybė, pasak pareigūnų, buvusi ta, jog nukentėjusieji buvo atsidarę automobilio langą, kuris po susidūrimo liko sveikas ir stiklo šukės nė vieno iš buvusiųjų viduje smarkiau nesužalojo.

Praėjusių metų gruodį įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje Kauno miesto savivaldybė perdavė policijai 20 naujų „Volkswagen Golf“ markės automobilių. Paprašyti įjungti švyturėlius, ne visi pareigūnai tai galėjo padaryti, nes keliose transporto priemonėse tąkart įspėjamieji signalai neveikė. Šeštadienį įvykusioje avarijoje vienas klausimas daugeliui susirinkusiųjų taip pat nedavė ramybės: smarkų smūgį į šoninę dalį patyrusiame automobilyje neišsiskleidė apsauginės oro pagalvės, nors apie jų buvimą liudija užrašai „Airbag“, esantys šoninėse atramose tarp galinių ir priekinių durelių.

Pageidavo pagarbos

Nežinia dėl ko atrodęs smarkiai apkvaitęs įvykio kaltininkas tvirtino niekuo nesivaišinęs, tačiau jo vairuoto automobilio bagažinėje gulėjusi tuščia alaus butelių dėžė leido daryti kitokias prielaidas, kurių policijos pareigūnai kol kas tvirtinti nesiėmė. Dar daugiau abejonių dėl Ž.Polianskio blaivumo pareigūnams ir įvykio liudytojams sukėlė bjaurus vaizdelis, kai vos ant kojų pastovintis ir į tarnybinius policijos automobilius besiramstantis vyriškis nepasidrovėjo ten pat ištuštinti skrandį tiesiog susirinkusiųjų akivaizdoje.

„Aš prieš tris mėnesius išėjau iš zonos, todėl galėtų manęs čia taip ir nežeminti. Važiavau į Šančius, bet štai netyčia prisidaviau policijai. Jie man maišėsi kelyje, todėl ir įvažiavau. Atsitrenkiau į pareigūnų automobilį ir niekur neketinau bėgti, tik sėdėjau ir galvojau, ką pridariau, – nerišliai ir vos versdamas liežuvį savaip įvykio aplinkybes dėstė Ž.Polianskis, vėliau bandęs nuvyti įvykio vietoje susirinkusius vietos gyventojus. – Viskas, pasirodymas baigėsi, eikit namo“.

Vakar „Kauno dienos“ kalbinti pareigūnai negalėjo nieko pasakyti apie avariją sukėlusio vyriškio blaivumą, kadangi jo kraujo mėginį paėmę medikai rezultatus pateiks tik praėjus dešimčiai dienų po įvykio.

Dėl sugadintos transporto priemonės policijos pareigūnams teks kreiptis į draudikus, kurie privalės atlyginti patirtą žalą. Naujam „Volkswagen Golf“ markės automobiliui sulankstytos kairės pusės durelės, aplamdytas slenkstis bei pažeistas priekinis sparnas ir pora lietų ratlankių. Teisėsaugininkai baiminasi, kad visas procesas gali užtrukti pernelyg ilgai, o automobilis jiems reikalingas kiekvieną minutę.

Tuo tarpu į trečiąją dešimtį metų įkopusiam „Ford Sierra“ markės automobiliui prireiks rimtos meistrų pagalbos remontuojant sumaitotą priekinį dešinės pusės kampą.

Tomas Jarusevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.