Šilumos ūkis baigia ruoštis šildymo sezonui

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, šalies šilumos tiekimo įmonės jau baigia pasiruošti artėjančiam šildymo sezonui. Iš viso šilumininkų investicijos į šilumos ūkį šiemet sieks daugiau kaip 307 mln. litų, o pernai į jį buvo investuota 211 mln. litų.

„Pasiruošimo naujam šildymo sezonui darbai bus baigti laiku. Šilumos tiekimo įmonės aktyviai vykdo ir Lietuvos šilumos tinklų renovacijos programą. Apmaudu, tačiau investicijų naudos į modernius šilumos tinklus didžioji dauguma vartotojų nepajus“, – teigia LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas. Anot jo, daug didesnes gyventojų išlaidas šildymui lems prasta daugiabučių namų kokybė.

Lietuvoje šiuo metu yra vos 10 visiškai renovuotų daugiabučių. Aplinkos ministerijos duomenimis, iš dalies renovuotų daugiabučių yra apie 700, o tai sudaro tik 2 proc. visų Lietuvos daugiabučių, kurių yra apie 45 tūkst.

LŠTA duomenimis, 1996-2006 m. viso šalies šilumos ūkio renovacijai buvo skirta apie 1 mlrd. litų. Šių metų pabaigoje Panevėžyje pradės veikti nauja 35 MW elektros ir 33 MW šiluminės galios dujų garo termofikacinė elektrinė. Marijampolės šilumos ūkį valdanti „Litekso“ mieste baigia statyti 16 MW šilumos ir 2,5 MW elektros galios kogeneracinę jėgainę, pritaikytą deginti biokurą. „Kaišiadorių šiluma“ baigė 5 MW galios biokuro katilo montavimo darbus, Raseiniuose sumontuoti du biokuro katilai, Šilutėje – du medieną deginantys katilai. Jonavoje statomas naujas 4 MW galios dujinis katilas, Šiauliuose – nauja 4 MW galingumo dujinė katilinė.

„Tauragės šilumos tinklai“ atlieka biokuru kūrenamos 0,75 MW galios žaliosios elektros kogeneracinės jėgainės derinimo darbus. „Šakių šilumos tinklai“ atgaivino centralizuotą šilumos tiekimą Gelgaudiškio miestelyje – pastatė 2 MW galios šiaudais kūrenamą katilinę, daugiabučiuose namuose įrengė automatizuotus šilumos punktus.

Anot V. Stasiūno, šalyje jau baigiama likviduoti neekonomiškas grupines vandens šildyklas, vietoje jų pastatuose įrengiami modernūs automatizuoti šilumos punktai. Planuojama, kad grupinių katilinių 2009 m. nebeliks. Vilniuje paskutinė grupinė katilinė likviduota šiemet.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.