„Eurostat“: liepą mažmeninės prekybos prieaugis Lietuvoje – vienas didžiausių ES

Šių metų liepą, palyginti su tuo pačiu mėnesiu 2006 metais, mažmeninės prekybos apyvarta euro zonoje ir visoje Europos Sąjungoje (ES) išaugo po 0,1 proc., paskelbė ES statistikos agentūra „Eurostat“.

Liepą, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, euro zonoje prekybos apimtys ūgtelėjo 0,5 proc., o ES – 2,2 procento. Metinis mažmeninės prekybos apyvartos prieaugis Lietuvoje buvo vienas didžiausių ES.

2007 metų liepą, palyginti su birželiu, maisto produktų, alkoholinių gėrimų ir rūkalų pardavimai euro zonoje padidėjo 0,2 proc., o visoje ES sumažėjo 0,2 procento. Euro zonos ne maisto prekių sektorius sumažėjo 0,1 proc., o ES padidėjo 0,2 proc.

Turimais duomenimis, mažmeninės prekybos apyvarta lyginamuoju laikotarpiu padidėjo šešiose šalyse, sumažėjo dešimtyje, o nepakito Ispanijoje. Daugiausia prekybos apimtys padidėjo Danijoje, Latvijoje, Švedijoje ir Didžiojoje Britanijoje (po 0,8 proc.). Daugiausia šis rodiklis sumažėjo Belgijoje (3,5 proc.), Lietuvoje (2,8 proc.) ir Austrijoje (1,6 proc.).

Šių metų liepą, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, maisto produktų, alkoholinių gėrimų ir rūkalų pardavimai euro zonoje sumažėjo 1,7 proc., o ES – 1,1 proc. Ne maisto prekių sektorius atitinkamai išaugo 2 ir 4,6 procento.

Turimais valstybių narių duomenimis, minėtu laikotarpiu mažmeninės prekybos apyvarta daugiausia išaugo trylikoje šalių ir sumažėjo keturiose. Daugiausia apyvarta padidėjo Latvijoje (24 proc.), Lenkijoje (12,5 proc.) ir Lietuvoje (10,8 proc.). Daugiausia šis rodiklis sumažėjo Belgijoje (5,2 proc.) ir Vokietijoje (1,6 proc.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.