Teisingumo ministerija primena, kad tam tikros asmenų grupės už notaro teikiamas paslaugas turi teisę mokėti mažiau

Tokią galimybę suteikia teisingumo ministro įsakymu patvirtinti notarų imamo atlyginimo už notarinių veiksmų atlikimą, sandorių projektų parengimą, konsultacijas ir technines paslaugas laikinieji dydžiai.

Fiziniams asmenims iki 18 metų, turintiems sunkų neįgalumo lygį, nedarbingiems asmenims, senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems nustatytas didelių specialųjų poreikių lygis, visiškiems našlaičiams iki 18 metų minimalus notaro atlyginimas už nekilnojamųjų, kilnojamųjų daiktų, akcijų, pinigų, obligacijų, teisių perdavimo sandorius mažinamas per pusę. Tokiems asmenims ketvirtadaliu taip pat mažinamas minimalus notaro atlyginimas už kitus notarinius veiksmus, konsultacijas bei technines paslaugas.

Fiziniams asmenims iki 18 metų, kuriems yra nustatytas vidutinis neįgalumo lygis, iš dalies darbingiems asmenims, senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis, arba politiniams, getų kaliniams, tremtiniams minimalus notaro atlyginimas už nekilnojamųjų, kilnojamųjų daiktų, akcijų, pinigų, obligacijų, teisių perdavimo sandorius mažinamas ketvirtadaliu.

Nurodytos lengvatos sandoriams taikomos tada, kai nekilnojamojo daikto vertė pagal VĮ Registrų centro vertinimą yra iki 100 000 Lt, o kilnojamojo daikto, pinigų, akcijų, obligacijų, teisių perdavimo sandorių vertė – iki 50 000 Lt. Šie socialiai orientuoti įkainiai taikomi asmenims pateikus dokumentą ar pažymėjimą, liudijantį jų socialinį statusą, taikant vieną iš galimų lengvatų. Pvz., asmuo, turintis politinio kalinio ir nedarbingo asmens statusą, gali pasinaudoti tik vienu iš jų.

Notaro imamas atlyginimas taip pat mažinamas per pusę fiziniams asmenims iš valstybės perkantiems žemės sklypą, kurio vertė pagal VĮ Registrų centro vertinimą yra iki 25 000 Lt.

Tais atvejais, kai asmuo yra studentas, imantis Vyriausybės skiriamą studijų kreditą, asmuo, dovanojantis ar kitaip perduodantis turtą labdaros ir paramos fondams, įgaliotojas, duodantis įgaliojimus pensijai, pašalpai ir alimentams gauti, notaro atlyginimas už tokių veiksmų atlikimą neimamas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Specialistai konsultuoja su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.