Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo čempionatą

Antrose Europos čempionato Ispanijoje C grupės rungtynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė įtikinamu rezultatu 86:69 (19:16, 25:20, 19:12, 23:21) nugalėjo Turkijos rinktinę ir iškovojo pirmąją pergalę.

Susitikimas prasidėjo Ramūno Šiškausko dvitaškiu su pražanga, tačiau turkai atsakė 10:2 ir išsiveržė į priekį 10:5. Tačiau Linas Kleiza užbaigė greitą ataką dėjimą, du baudos metimus pataikė R.Šiškauskas, o abu baudos metimus pataikęs Robertas Javtokas sugrąžino pranašumą lietuviams (11:10). Likus žaisti pusantros minutės R.Šiškausko tritaškis (8-asis jo taškas) padidino mūsiškių persvarą iki 4 taškų (17:13), o po pirmojo kėlinuko Lietuva buvo priekyje 19:16.

Antrasis kėlinukas mūsiškiams prasidėjo ne itin sėkmingai. Ibrahimas Kutluay pataikė tritaškį, o Enderas Arslanas pridėjo du taškus ir turkai susigrąžino pranašumą 21:19. Lietuviams vis geriau sekėsi ginti savo krepšį, o nuskubėję į puolimą lietuviai sėkmingai užbaigdavo atakas ir po 5 minučių pirmavo jau 9 taškų skirtumu (33:24). Sužaidus 6 minutes R.Kaukėno dvitaškis su pražanga padidino Lietuvos pranašumą iki 12 taškų (38:26). Vis dėlto lietuvių žaidimas šiek tiek apsiramino, o pasinaudodami mūsiškių klaidomis turkai ėmė mažinti atsilikimą. Likus žaisti vienai minutei mūsiškiai pirmavo tik 6 taškų persvara (39:33). Po dviejų kėlinukų Lietuva pirmavo 44:36.

Trečiąjį kėlinuką mūsiškiai pradėjo nemažindami tempo. Leidę varžovams pelnyti du taškus lietuviai įmetė 10 ir padidino pranašumą iki 16 taškų (54:38). Per likusį kėlinuko laiką turkai buvo šiek tiek sumažinę atsilikimą, tačiau lietuviai neprarado žaidimo kontrolės ir neleido varžovams mažinti skirtumo. Po trijų kėlinukų mūsiškiai buvo priekyje 63:48.

Paskutinį kėlinuką turkai pradėjo itin aktyviai ir po Endero Arslano tritaškio sumažino atsilikimą iki 11 taškų (55:66), o po kelių minučių ir iki 10 (59:69). Įtampą aikštelėje sumažino Šarūno Jasikevičiaus tritaškis likus žaisti daugiau nei 4 minutes (72:59). Turkai ir dar sykį sumažino atsilikimą iki 10 taškų (63:73), tačiau mūsiškiai spurtavo 8 taškais iš eilės ir padidino pranašumą iki 18 taškų (81:63). Lietuvos rinktinė iškovojo labai svarbią pergalę 86:69.

Lietuva: Š.Jasikevičius 18 (8 atk.kam., 7 rez.perd.), R.Kaukėnas 14, L.Kleiza ir D.Songaila (6 atk.kam.) – po 12, R.Šiškauskas 10, R.Javtokas (7 atk.kam.) ir K.Lavrinovičius (8 atk.kam.) – po 8, J.Mačiulis ir D.Lavrinovičius – po 2.

Turkija: H.Turkoglu 18, I.Kutluay 17, M.Okuras 11 (10 atk.kam.), E.Arslanas 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , , .