Vilniaus vicemeras išsižadėjo minties apie romų taboro iškėlimą iš Vilniaus

Vilniaus vicemeras socialdemokratas Algirdas Paleckis paneigė galimus planus apie romų taboro iškėlimą iš Vilniaus miesto į Šalčininkų rajoną.
„Pripažįstu, kad padariau didelę klaidą, nes buvau neteisingai supratęs Šalčininkų mero prieš metus pateiktą prašymą dėl socialinio būsto statybų. Naujieji butai būtų skirti apgyvendinti tik Šalčininkų rajono čigonams. Aš supratau, kad jie, gavę pinigų socialiniui būstui, galės priimti kelias šeimas ir iš Vilniaus taboro, o žiniasklaida paskelbė, kad aš kalbu apie visą taborą“, – BNS penktadienį sakė A.Paleckis.

Žiniasklaidoje rugpjūčio viduryje buvo skelbiama, kad A.Paleckis siūlo Vilniaus romų taborą iškelti į Šalčininkų rajoną.

„Pripažįstu, kad ta mintis netiksliai nuskambėjo. Aš padariau neteisingą užuominą, o ją po to neteisingai žiniasklaida ir interpretavo“,- BNS pabrėžė Vilniaus vicemeras.

A.Paleckis penktadienį lankėsi Šalčininkuose, kur susitiko su šio rajono meru Leonardu Talmontu ir tarybos nariais. Susitikimo metu aptartos problemos, su kuriomis sostinės ir Šalčininkų rajono vadovai susiduria spręsdami šiose savivaldybėse gyvenančių romų integracijos į visuomenę klausimus, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Pasak pranešimo, susitikimo metu A. Paleckis taip pat akcentavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė neketina savo socialinių problemų perkelti aplinkiniams rajonams ir nori geranoriškai spręsti romų taboro problemas.

Diskusijoje paaiškėjo, kad šiuo metu tiek Vilniaus miestas, tiek Šalčininkų rajonas susiduria su panašiomis romų taborų problemomis: nusikalstamumu, narkotikų platinimu, taip pat sunkumais organizuojant vaikų švietimą, suaugusiųjų įdarbinimą, socialinio būsto suteikimą.

Savivaldybių duomenimis, Vilniaus Kirtimų tabore šiuo metu gyvena apie 450 romų, Šalčininkų rajono Eišiškių seniūnijoje – apie 150 šios tautybės žmonių.

Apie tai, kad taborą reikėtų perkelti į kitas vietoves, prieš kelis mėnesius prakalbo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas Artūras Melianas. Jis pasiūlė decentralizuoti taborą, sakė, kad čigonams reikėtų sudaryti galimybę Lietuvoje nusipirkti vienkiemių.

Tačiau šioje srityje yra karčios patirties. Vilniaus savivaldybė yra suteikusi socialinį būstą 18 čigonų šeimų. Dešimt jų nemoka komunalinių mokesčių, kai kurių namų gyventojai jau kratosi čigonų kaimynystės, rašo skundus.

Miesto savivaldybė taboro gyventojams buvo suteikusi galimybę rašyti paraiškas socialiniam būstui gauti, tačiau tik trečdalis čigonų tas paraiškas užpildė ir grąžino valdininkams. Valdininkams jau iškilo klausimas, ar verta tęsti socialinio būsto nuomą tokiems nemokiems žmonėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.