Lietuvos klubų rinktinė pasiekė pirmąją pergalę Australijoje

Keturių tautų turnyrui persikėlus į Sidnėjaus miestą, Lietuvos klubų rinktinė pasiekė pirmąją pergalę turnyre. Lietuviai įveikė Kinijos krepšinio rinktinę, kuriai vadovauja Jonas Kazlauskas rezultatu 78:69 (20:19, 17:13, 18:11, 23:26).

Komandai vadovaujantis treneris Kęsturis Kemzūra pasakojo, kad lietuviai pirmavo nuo pat rungtynių pradžios, tačiau didesnės persvaros per pirmąjį kėlinį susikrauti nepavyko.

Antrajame kėlinyje, pasak trenerio, Lietuvos rinktinė pagerino gynybą ir suderino veiksmus puolime. „Galėjome skirtumą ženkliai padidinti ir pabėgti, tačiau nesumetėm baudos metimų”,- pasakojo K.Kemzūra. Kėlinio pabaigoje kinams pavyko sumažinti skirtumą iki penkių taškų.

Trečiajame kėlinyje aikštelėje dominavo lietuvių aukštaūgiai, kurie privertė oponentus kinus surinkti daug pražangų.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė sukaupė saugų 10 taškų pranašumą ir diktavo rungtynių sąlygas. Kėliniui baigiantis kinai mėgino mažinti skirtuma greitomis atakomis ir tolimais metimais, tačiau lietuviai žaidė ramiai ir neleido kinams priartėti.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Pavelas Čukinas, kuris pelnė 13 taškų. Mindaugas Lukauskis įmetė 12, o Vaidas Paulikėnas 11 taškų.

Kinų gretose pasižymėjo Liu Wei ir Du Feng pelnę po 15 taškų bei Liu Nan, kurio sąskaitoje 10 taškų.

Sekmadienį (08 14) Lietuvos klubų rinktinė žais paskutiniąsias kelionės po Kiniją ir Australiją rungtynes su Naujosios Zelandijos rinktine. K.Kemzūra rinktinei.lt teigė, kad lietuviai galvoja tik apie pergalę. „Žinoma, kad tokį ilgą rungtynių ciklą norisi užbaigti pergale, todėl sekmadienį aikštelėje atiduosime visas likusias jėgas”,- sakė komandos treneris.

Kitose šios dienos turnyro rungtynėse, principinėje kovoje, susitiks Australijos ir Naujosios Zelandijos rinktinės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .