Naftos kainos stabilizavosi, atidžiai stebima Atlanto vandenyne besiformuojanti audra

Naftos kainos Azijos prekyboje penktadienį stabilizavosi, priartėjusios prie aukščiausio lygio per šią savaitę, nes būgštavimus dėl mažų JAV naftos atsargų pakeitė nerimas dėl tropinės audros, besiformuojančios Atlanto vandenyne, kuri gali užgriūti Meksikos įlanką.

JAV lengva spalio mėnesio pristatymo nafta pabrango 22 centais iki 73,58 JAV dolerio už barelį.

„Brent“ rūšies spalio mėnesio pristatymo nafta pabrango 10 centų iki 72,05 JAV dolerio už barelį.

Analitikų nuomone, prieš poilsio dienas ir Darbo dieną Jungtinėse Valstijose, kuri švenčiama pirmąjį rugsėjo pirmadienį, sustiprėjo būgštavimai, kad Atlanto vandenyne besiformuojanti audra gali sustiprėti Karibų jūroje ir pridaryti nuostolių amerikiečių naftos ir dujų objektams Meksikos įlankoje.

JAV uraganų nacionalinio centro pranešimu, tropinė audra iki šeštadienio gali sustiprėti ir tapti šeštuoju uraganu šį sezoną.

Manoma, kad naftos kainoms įtakos turės šį rudenį JAV Vidurio Vakaruose planuojamas keleto naftos perdirbimo įmonių uždarymas profilaktiniams ir remonto darbams, dėl to ir toliau gali mažėti naftos produktų atsargos.

Artėjant rugsėjį numatytam Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) posėdžiui, jos atstovai ne kartą yra pareiškę, jog rinka yra pakankamai aprūpinta nafta, o kuro brangimas susijęs su nepakankamu benzino tiekimu iš naftos perdirbimo įmonių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.