Vieną merginą į Meksiką lydėjo penki vaikinai

Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos absolventės žinios pasaulio olimpiadoje įvertintos pagyrimo raštu

Vaida Dovydėnaitė, pavasarį baigusi KTU gimnaziją, – jau studentė. Ji įstojo į Vilniaus universiteto Informatikos ir matematikos fakultetą, kur studijuos finansų ir draudimo matematiką. Prieš studijas buvusi abiturientė dalyvavo Meksikoje vykusioje pasaulio jaunųjų matematikų olimpiadoje, kur buvo apdovanota pagyrimo raštu.

Vienintelė tarp penkių vaikinų

„Matematiką „atradau” besimokydama Kauno „Ąžuolo” vidurinėje mokykloje, – pasakoja Vaida. – Nuo septintosios klasės ši disciplina man tapo pati įdomiausia. Kitiems vaikams uždavinius spręsti būdavo kančia, o man teikdavo malonumą. Jausdama polinkį tiksliesiems mokslams vienuoliktoje klasėje perėjau mokytis į KTU gimnaziją. Čia su matematika sekėsi draugauti ypač gerai. Turėjau labai gerą matematikos mokytoją Leoną Narkevičių, kuriam už žinias esu dėkinga labiausiai”.

Vaida sako, jog prie uždavinių gali sėdėti valandų valandas – juos patinka spręsti taip, tarsi skaitytų įdomią knygą. Norint būti gera matematike, įsitikinusi mergina, neužtenka įveikti vien mokyklinę programą – reikia ugdyti analitinį mąstymą, daug dirbti. Būdama dešimtokė moksleivė respublikinėje olimpiadoje laimėjo antrąją vietą, besimokydama vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėse jau džiaugėsi pirmąja vieta. Tai ir lėmė, kad šią vasarą Vaida buvo pakviesta į respublikinę moksleivių matematikų komandą, kuri liepos mėnesį atstovavo Lietuvai pasaulio olimpiadoje Meksikoje.

„Prieš tai visi geriausi šalies matematikai pasitreniruoti buvome susirinkę į stovyklą Vilniuje. Ten galutinai ir paaiškėjo, kam teko ginti šalies garbę Meksikoje, – pasakoja Vaida. – Į tokią stovyklą buvau pakviesta ir pernai, bet vykti į olimpiadą Graikijoje tada negalėjau – koją pakišo liga. O šiemet pasisekė: iš visų „kiečiausių” matematikų buvau atrinkta į komandą, joje buvau vienintelė mergina tarp penkių vaikinų”.

Užduotys buvo „kietos”

Savo pasiekimus Meksikoje, Meridos mieste, kur vyko 46-oji pasaulio matematikų olimpiada, moksleivė vertina santūriai: „Pasisekė neblogai, gavau pagyrimo raštą, bet pamačiau, kad yra daug protingesnių už mane. Geriau pasisekė ir mūsų komandos nariui, Vilniaus licėjaus mokiniui Daumilui Ardickui, kuris pelnė bronzos medalį”. Pagyrimo raštais apdovanoti ir Vilniaus licėjaus atstovai Vytautas Stepanauskas ir Aistis Atminas.

Vaida pasakoja, jog į olimpiadą milijoniniame Meridos mieste buvo suvažiavę atstovai iš 94 šalių. Olimpiada kasmet vyksta vis kitoje šalyje, joje dalyvauti turi teisę jaunuoliai iki 20 metų, dar nesimokantys universitetuose. Tarp jų buvo įvairaus profilio mokyklų bei kolegijų auklėtiniai.

Vykdama su bendraamžiais į Meksiką kaunietė pirmą kartą skrido lėktuvu. „Patyriau daug įspūdžių. Kelias buvo tolimas, skridome ilgai, – pasakoja Vaida. – Meksikiečiai draugiškai sutiko ir mielai su mumis bendravo. Kiekvieną delegaciją globojo aukštųjų mokyklų studentai. Aš ypač susidraugavau su mūsų grupę šefavusia būsimąja matematike Laura Elena”. Labiausiai Vaidai įsiminė tai, jog olimpiada vyko didžiuliuose Kongreso rūmuose, kur uždavinius teko spręsti dvi dienas – kasdien reikėjo įveikti po 3. Vaidai pasisekė išspręsti ne visus, nes jie, anot merginos, buvo labai kietas riešutėlis. Visus uždavinius įveikė tik 16 dalyvių.

„Sėkmingiausiai olimpiadoje pasirodė kinai, iš 6 komandos dalyvių 5 pelnę auksą, – pasakojo mergina. – Stiprūs buvo rusai, amerikiečiai. O pavyzdžiui, Bolivija nepelnė nė vieno taško”.

Meksiką primins sombrero

Tolimąjį Meridos miestą, esantį netoli Meksikos įlankos, pirmakursei primins atsivežti suvenyrai – sombrero ir kriauklės, kurių prisirinko Atlanto vandenyno pakrantėje.

Merida, sakė Vaida, vadinamas baltuoju miestu, nes jis, lyginant su kitais Meksikos miestais, daug švaresnis. „Dauguma milijoninio miesto namų – vienaaukščiai, daugiaaukštis viešbutis, kuriame gyvenome, iš jų gerokai išsiskyrė”, – dalijosi įspūdžiais studentė. Lietuvaičiams patiko ekskursija į džiungles, taip pat prie majų piramidžių. Majai, sakė Vaida, buvo geri matematikai, jie savarankiškai atrado nulį. Romantiškos buvo ir maudynės Meksikos įlankoje, diskotekos, kur lietuvė išmoko šokti meksikietiškąją salsą.

Pasipuošusią sombrero Vaidą pasitiko sesutė, būsimoji abiturientė Greta.

„Ji irgi mokosi neblogai, bet matematika jos taip kaip manęs nežavi”, – pasakojo pirmakursė, jau galvojanti apie studijas Vilniaus universitete. Dėl to, kur stoti, ilgai dvejoti nereikėjo – buvo aišku, jog rinksis mėgstamiausią dalyką. Konkursas į finansų ir draudimo matematikos studijų programą buvo nemažas, bet labai gerai brandos egzaminus išlaikiusi mokslo pirmūnė jį įveikė nesunkiai. Valstybinis matematikos brandos egzaminas Vaidai buvo ypač sėkmingas – ji gavo šimtaprocentinį įvertinimą. Stojant papildomų balų prisidėjo ir už olimpiadoje pelnytus laurus.

Per atostogas Vaida matematikos uždavinius laikinai užmiršo: ji dabar mielai skaito fantastines knygas ir klausosi muzikos. Kartu su sesute pirmakursė ilsisi pas senelius kaime.

Aldona Kibirkštienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Vieną merginą į Meksiką lydėjo penki vaikinai"

  1. karolina

    žaviuosi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.