Nuo rugsėjo 1 dienos įsigalioja naujieji universaliųjų pašto paslaugų tarifai

Naujieji universaliųjų pašto paslaugų tarifai įsigalioja nuo š. m. rugsėjo 1 dienos. Universaliosios pašto paslaugos (UPP) – tai nenutrūkstamai visoje šalies teritorijoje teikiamos pašto paslaugos – pašto korespondencijos siuntų (laiškų, atvirukų, aerogramų, sekogramų, spaudinių arba smulkiųjų paketų), registruotųjų ir įvertintųjų pašto siuntų surinkimas, paskirstymas, vežimas ir pristatymas ar įteikimas.

Visos pašto korespondencijos siuntos (siunčiamos ir į užsienį, ir Lietuvoje) nuo š. m. rugsėjo 1 dienos bus klasifikuojamos į pirmenybines ir nepirmenybines, t. y. kai siuntėjui pristatymo terminas nėra labai svarbus – galės mokėti mažiau, kai siuntą reikia pristatyti skubiai – mokėti šiek tiek daugiau. Užsienio valstybių patirtis patvirtina tokio išskyrimo tikslingumą – pašto korespondencijos siuntas į pirmenybines ir nepirmenybines 1999 m. išskyrė Lenkija, 2002 metais – Belgija, 2004 metais – Rumunija, 2005 metais – Vengrija, 2006 metais – Latvija.

Siųsti nepirmenybinę pašto korespondencijos siuntą iki 20 gramų Lietuvoje kainuos 1,35 Lt, į ES valstybes nares – 2,15 Lt, į kitas valstybes – 2,45 Lt; siųsti pirmenybinę pašto korespondencijos siuntą iki 20 gramų Lietuvoje kainuos 1,55 Lt, į ES valstybes nares – 2,45 Lt, į kitas valstybes – 2,90 Lt. Lietuvoje universaliųjų pašto paslaugų tarifai nebuvo didinti beveik 8-erius metus. Šiuo metu galiojantys didžiausi šių paslaugų tarifai buvo Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinti 1999 metų rugsėjo mėnesį, o įsigaliojo nuo 2000 metų sausio 1 dienos. Jie buvo vieni mažiausių Europos Sąjungoje.

Vyriausybė 2007 m. liepos 11 d. pritarė universaliųjų pašto paslaugų (UPP) didžiausių tarifų nustatymui, kurie garantuotų finansines lėšas, reikalingas užtikrinti tinkamą universaliųjų pašto paslaugų teikimą, paslaugų kokybės gerinimą ir pašto paslaugų teikimo vietų modernizavimą.

Gyventojai gali gauti informacijos apie pasikeitusius universaliųjų pašto paslaugų tarifus kiekviename Lietuvos pašte – juose gyventojų patogumui buvo išplatinti lankstinukai su naujais universaliųjų pašto paslaugų tarifais, taip pat visa informacija apie universaliųjų pašto paslaugų tarifus skelbiama bendrovės tinklalapyje www.post.lt (iki rugsėjo 1 dienos senieji UPP tarifai skelbiami paraleliai su naujaisiais, nuo rugsėjo 1 dienos – tik naujieji UPP tarifai).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.