Konservatorius Seime užregistravo pataisas, anot jo, turinčiomis sumažinti alkoholio vartojimą

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas siūlo nuo kitų metų įteisinti draudimą asmenims iki 18 metų vartoti alkoholį, o nuo 2010-ųjų uždrausti visų formų alkoholinių gėrimų reklamą.
Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate užregistravusio A.Matulo teigimu, tokiais veiksmais siekiama sumažinti alkoholizmą ir jo pasekmes.

Parlamentaro parengtose įstatymo pataisose siūloma neleisti alkoholiu prekiauti nestacionariose ir stacionariose degalinėse bei kioskuose.

Fiziniams asmenims A.Matulas siūlo uždrausti automobilių salonuose vartoti alkoholio produktus, juos laikyti ir gabenti atidarytoje taroje, išskyrus autotransporto priemonėse, kurių salonas yra atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Kiekvienų metų rugsėjo 1-ąją siūloma drausti alkoholiu prekiauti tik mažmeninės prekybos įmonėse. Šiuo metu alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 dieną draudžiama prekiauti ir viešojo maitinimo įstaigose.

A.Matulas siūlo ir mažmeninėse prekybos įmonėse, ir daugiabučiuose įrengtose parduotuvėse alkoholio prekybą drausti nuo 22 val. iki 10 val. Savivaldybėms paliekama teisė dar labiau suvaržyti prekybą alkoholiu daugiabučiuose įrengtose parduotuvėse.

Nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 val. iki 9 val. prekybos įmonėse, įrengtose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose

Prekybą alkoholiu siūloma drausti sanatorijose įrengtose viešojo maitinimo įmonėse. Jose savivaldybės taryba iki šiol gali leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Masiniuose renginiuose ir mugėse siūloma leisti prekiauti tik ne stipresniais kaip 6 proc. alkoholiniais gėrimais. Alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas neviršys 13 proc., siūloma ir toliau leisti prekiauti parodose.

Siūloma neleisti alkoholiu prekiauti mažmeninės prekybos įmonėse, kuriose vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro 30 proc. arba daugiau mažmeninės prekių apyvartos.

Tais atvejais, kai vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro mažiau kaip 30 proc., prekybos alkoholiniais gėrimais skyrius siūloma maksimaliai nutolinti nuo prekybos vaikams ir paaugliams skirtomis prekėmis skyrių.

Dabar mažmeninės prekybos įmonėse alkoholiu prekiauti draudžiama, jeigu jose vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro 50 proc. arba daugiau mažmeninės prekių apyvartos.

A.Matulas siūlo alkoholio reklamos kontrolę visuomenės informavimo priemonėse grąžinti Valstybinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai, nes dabar šios funkcijos priskirtos Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

4 atsiliepimai į "Konservatorius Seime užregistravo pataisas, anot jo, turinčiomis sumažinti alkoholio vartojimą"

 1. as

  Matulas uzmirso pamineti seimo kavine,kurioje prekiaujama gerimais,nes is karto blaivas lietuvis supranta kiek isgerus buvo priimtas vienas ar kitas istatymas.musu seimunai jau geitai sugalvos gerimus gaminancias gamyklas iskelti is lietuvos.kada gi pradesit rimtai dirbti???ar jums negeda?

 2. Jane

  Geriau, kai kiekvienas dirba savo darbą. Jeigu esi ginekologas, tai ir gydyk moteris, bet blaivas. Prikuri įstatymų pataisų išgėręs, o paskui visi žmonės kenčia. Surenkit referendumą dėl sauso įstatymo ir nereikės jokių pataisų, sustiprės vyrai, labiau mylės ir mylėsis ir gims daugiau vaikų, ginekologams ir akušeriams bus daugiau darbo ir nereikės dirbti Seime.

 3. geriantis

  ŠAUNUOLIS, LAAAABAI GERAI
  AMERIKOJE DAR NE VIENAS NEMIRE NUO TOKIU DRAUDIMU, TIK PASILEIDUSIOJ IR SKYSTOJ EUROPOSGALIMA GERT IR MYZT ANT KIEKVIENO KAMPO ,O ATSICIUKINUS PAMATYT,KAD IR MUSLIMAI ANT GALVU LIPA……….

 4. Gerianti su saiku

  Jeigu pijokai, silpnavaliai,skystakosiai zmones neturi savyje distiplinos ir proto alkoholio naudojimui, tai gal butu neblogai jeigu panaikintu ar iskeltu kur kitur alkoholio gaminima.
  Nejaugi lietuviai neturi savigarbos, atsakomybes savo vaikams ir tautai.
  Amerikoje jau geda viesoje vietoje rukyti, o apie gerima ir kalbos nera. Naujai atvaziave lietuviai irgi jau ismoko negerti ir nerukyti.Ir nusikaltimu maziau padaro negu Lietuvoje.O, kad seimo patalpose pardavineja svaigalus, jie nera Lietuvos pavizdys, gi tai yra huliganu mafija.Manau Lietuvos pilieciai turejo ir dabar dar turi savigarbos sau ir savo krastui. LINKIU VISIEMS GYVENTI BLAIVIA GALVA. ALKOHOLIS VEDA I PRAZUTI.Gere

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.