Labdara pildė sukčių kišenes

Nieko neįtariantys vieno Klaipėdos autoserviso klientai teikė labdarą aferistų gaujai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities pareigūnai atskleidė unikalią prašymų pervesti paramai 2 proc. pajamų mokesčio sumos klastojimo schemą.

Tokia schema Lietuvoje atskleista pirmą kartą.

Dirba autoservise

Patikrinę operatyvinę informaciją dėl galimo deklaracijų klastojimo pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Įtarimai pareikšti trims jauniems vyrams.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tuomet, kai pareigūnai gavo informacijos, jog Palangoje gyvenantis 25 metų vyras su bendrininkais naudoja įvairių asmenų anketinius duomenis ir jiems nežinant jų vardu pildo ir pasirašo deklaracijų formas skirti 2 proc. pajamų mokesčio labdarai ar paramai.

Kaip paramos gavėjas suklastotose deklaracijosе buvo nurodyta asociacija „Ludtas“, kurią įkūrė pats palangiškis.

Išsiaiškinta, kad Palangos gyventojas į savo sukurtą operaciją įtraukė dar du vyrus. Vienam iš jų 25, kitam – 24 metai.

Visi trys vyrai dirba Klaipėdos autoservise „Tilžės 60“.

Jame remontuojamų automobilių savininkai pateikdavo savo asmens duomenis, kuriais ir naudojosi įtariamieji.

Duomenys – iš viešbučio

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Valstybinei mokesčių inspekcijai buvo pateiktos 328 praėjusių metų deklaracijos. Pagal jas asociacijai „Ludtas“ turėjo būti pervesta apie 150 tūkst. litų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus viršininkas Arūnas Danielius teigė, kad pinigai į įtariamųjų sąskaitą taip ir nepateko, nes apgaulė – atskleista.

Tačiau manoma, kad palangiškis praturtėjo suklastojęs nemažai 2005 metų deklaracijų. Kol kas aiškinamasi, kiek pinigų jis pasisavino.

A.Danieliaus teigimu, iki tol, kol įsidarbino autoservise, palangiškis informacijos apie asmenų anketinius duomenis gaudavo iš vieno viešbučio.

Vakar kalbinti autoserviso „Tilžės 60“ darbuotojai tikino negirdėję, kad jų kolegos būtų sukčiavę. Jie tvirtino, kad visi darbuotojai yra labai geri.

Gali būti, kad įtariamieji tame autoservise tebedirba, nes darbuotojai tikino, kad pastaruoju metu nė vienas žmogus nebuvo atleistas.

Nors vyrams įtarimai pareikšti, jie nėra sulaikyti.

Veikė gudriai

Šis nusikaltimas buvo atskleistas, kai Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija peržiūrėjo elektroninėje deklaravimo sistemoje pateiktas 2006 metų deklaracijas.

Nustatyta atvejų, kai gyventojai nebuvo teikę deklaracijos kam nors skirti 2 proc. pajamų mokesčio paramą, tačiau toje pačioje sistemoje buvo pateikti prašymai skirti paramą asociacijai „Ludtas“.

Taip pat nustatyta atvejų, kai elektroninio deklaravimo sistemoje to paties gyventojo vardu buvo pateiktos kelios deklaracijos skirti paramą skirtingiems jos gavėjams, iš kurių vienas – asociacija „Ludtas“.

Įtariamieji veikė itin gudriai. Suklastotas deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai jie stengdavosi pateikti kaip galima anksčiau, nes tikėjosi, jog specialistai, aptikę to paties asmens vardu užpildytas dvi deklaracijas, atmes tą, kuri pateikta vėliau.

Deklaracijas skirti paramą galima pateikti kasmet iki gegužės mėnesio.

Įtariamųjų namuose buvo atliktos septynios kratos. Jų metu rasti įvairių asmenų vardu užpildytų ir pasirašytų deklaracijų sąrašai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.