Penkiamečio organai išgelbėjo du vaikus

Ketvirtadienį Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centre atlikta inkstų persodinimo operacija 12 metų berniukui.

Beveik tris valandas trukusią transplantacijos operaciją atliko doc. Arūnas Želvys ir Adomas Pletkus.

Rugpjūčio 23 rytą gavus tragiškai žuvusio klaipėdiečio berniuko tėvų sutikimą transplantacijai, iš jo buvo paimti inkstai ir širdies audiniai.

Kaip pranešė Nacionalinis organų transplantacijos biuras, po ilgų diskusijų medikai priėjo išvadą inkstus persodinti dviem vaikams, kurių vienas – netapačios kraujo grupės.

Inkstų transplantacijos laukiančių pacientų sąrašas yra pats didžiausias ir siekia per 300.

Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotoja Julija Širokova paneigė žiniasklaidoje išplatintą informaciją dėl širdies persodinimo. „Iš berniuko paimta širdis dėl medicininių parodymų negalėjo būti persodinta, todėl nuspręsta ją panaudoti dalimis, pavyzdžiui, širdies vožtuvų operacijoms. Pacientai kartais ilgai laukia šių operacijų, nes šalyje egzistuoja ne tik organų, bet ir didžiulis audinių trūkumas”,- teigė J. Širokova.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.