Naujas pasas – nepigus

Asmens tapatybę liudijantys dokumentai kainuoja nepigiai. Todėl kai kurie žmonės, taupydami pinigus, įsigyja tik asmens tapatybės kortelę, bet neima paso, be kurio į kai kuriais užsienio valstybes nenuvažiuosi.

Migracijos tarnybos Pasų poskyrio viršininkės Lilijanos Preikšaitės teiravomės, ko reikia, norint pasikeisti pasą.

Viršininkė pasakojo, kad visų pirma keičiantis pasą žmogus su senuoju dokumentu turi atvykti į pasų poskyrį, užpildyti prašymą ir pateikti nuotraukas bei valstybinės rinkliavos kvitą.

Nuotraukos pasui bei asmens tapatybės kortelei tinka ne bet kokios. Jos turi būti padarytos laikantis standartų.

Pasiteiravus apie rinkliavos dydį, L.Preikšaitienė sakė, kad už asmens tapatybės kortelę žmogus privalo sumokėti 10 Lt, o už pasą – 60 litų. Jeigu pasą ima nepilnametis, jam reikia mokėti perpus mažiau – tik 30 litų.

Tiek pasas, tiek asmens tapatybės kortelė padaromi per 3 – 4 savaites. Tie, kurie pasą nori gauti skubos tvarka, turi papildomai mokėti.

Pageidaujantys pasą pasidaryti per penkias darbo dienas turi primokėti 30 litų. Per vieną darbo dieną pasas pagaminamas už 60 litų priemoką. L.Preikšaitienė pabrėžė, kad tą pačią dieną, kai buvo užpildytas prašymas, pasas negali būti padarytas.

Kadangi pasą įsigyti nepigu, kai kurie, ypač vyresni žmonės, įsigyja tik asmens tapatybės korteles. Su šia kortele galima lankytis 23 valstybėse, daugiausia Europos Sąjungos narėse. Vykstant į kitas valstybes, kad ir į netolimąsias Rusiją bei Baltarusiją, pasas būtinas.

Asmens tapatybės kortelės, skirtingai nei paso, skubos tvarka padaryti negalima. Tačiau norintiems vykti į užsienį ji nebūtina. Užtenka pateikti tik pasą.

L.Preikšaitienė kalbėjo, kad įteikus naują pasą senasis nebepaimamas. Išmušus skyles, jis grąžinamas žmogui.

Kad gautų pirmąjį pasą, šešiolikamečiai turi pateikti gimimo liudijimą ir abiejų tėvų pilietybę patvirtinančius dokumentus.

Netekę paso asmenys apie tai turėtų pranešti arba Pasų poskyriui, arba kuriam nors policijos komisariatui.

Giedrė Balčiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.