Pasaulinė ekonomika ir toliau augs

Pasaulinės ekonomikos augimo perspektyvos gali būti sumažintos dėl krizės pasaulinėse kreditų rinkose, teigia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) generalinis direktorius Rodrigas Ratas (Rodrigo Rato).

„Prognozės peržiūrėjimas galimas, bet jis nebus ryškus. Pasaulinė ekonomika vis tiek turėtų augti šeštą kartą iš eilės“, – sakė R. Ratas žurnalistams per spaudos konferenciją San Paule, Brazilijoje.

Naujausiais TVF vertinimais, pasaulinės ekonomikos augimas 2007 ir 2008 m. sieks apie 5,0 procentus.

Kai kurių šalių centrinių bankų priemonės krizei kreditų rinkose įveikti buvo „tinkamos ir efektyvios“, sakė R. Ratas.

Kreditų sektoriaus krizės padariniai kiekvienai šaliai gali būti skirtingi ir neturėtų sukelti naujos rizikos bangos, sakė jis.

Nors pastarosiomis dienomis pasaulio rinkose įtampa šiek tiek slūgsta, R. Ratas mano, kad dar anksti daryti išvadas dėl krizės masto ir poveikio.

„Nė kiek nenustebsiu, jeigu jis turės nedidelės įtakos pasaulio ekonomikos augimui ir rizikos sustiprėjimui“, – sakė jis.

Pastarąjį mėnesį pasaulio rinkos grumiasi su finansinio nestabilumo pavojais po krizės JAV hipotekos rinkoje. Centriniai bankai suteikė finansinei sistemai milijardus JAV dolerių įtampai nuslopinti ir likvidumui išsaugoti.

Pasak R. Rato, pasaulio ekonomikos augimas išlaiko „gerą tendenciją“ ir Brazilijos ekonomika puikiai patvirtina šiuos žodžius. Stambiausia Pietų Amerikos ekonomika pastaraisiais metais stabiliai auga, o tai liudija, kad biudžetinė politika buvo pozityvi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.