Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčią papuošė filantropų Sokolovų šeimos dovana

Šiandien atnaujinamą Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčią pasiekė meno vertybė iš Rusijos – garsių šios šalies menininkų ir meno kolekcininkų Sokolovų dinastijos atstovų dovanota XVII a. ispanų tapytojo Jusepe de Ribera šedevro „Kristaus apraudojimas“ kopija, kuri buvo restauruota Rusijoje ir pastaruosius dešimtį metų puošė Sokolovų šeimos meno kolekciją. Paveikslo originalas priskiriamas vieniems įspūdingiausių katalikiškosios tematikos Europos tapybos meno darbų. Maždaug šimtmečiu vėliau profesionalaus dailininko nutapytos jo kopijos vertė – apie 100 000 litų.
„Kodėl Lietuva ir kodėl ši bažnyčia? Čia įgijau kūrybinių ir dvasinių jėgų, čia užauginau vaikus, čia jau daug metų gyvenu su žmona. O Dievas mūsų vienas – nesvarbu, ar esame stačiatikiai, ar pravoslavai, ar katalikai. Dėkoju šios bažnyčios dvasininkams, sutikusiems priimti mūsų kuklią dovaną“, – įteikdamas Šv. Kazimiero bažnyčios rektoriui kunigui Algiui Baniuliui SJ sakė dailininkas ir kolekcininkas Vladimiras Sokolovas.
Skambant prof. Leopoldo Digrio atliekamai vargonų muzikai, naujoji bažnyčios vertybė buvo pašventinta. Iškilmėse dalyvavo Sokolovų šeimos bičiuliai, parapijos bendruomenė, miesto svečiai, žiniasklaidos atstovai.
„Mūsų bažnyčia ilgą laiką buvo naudojama ne dvasiniams tikslams, todėl senųjų jos paveikslų neturime. Dauguma čia esančių meno kūrinių – skolinti. Tai pirmasis mūsų nuosavas paveikslas. Nuoširdžiai dėkojame ponams Sokolovams – tikiu, kad šis kūrinys padės tikintiesiems semtis dvasinio įkvėpimo“, – sakė Šv. Kazimiero bažnyčios rektorius kunigas Algis Baniulis SJ.
Originalusis kūrinys buvo skirtas tuo laiku atnaujinamai Neapolio San Martino kartūzų vienuolyno bažnyčiai. Simboliška, kad nepaprastai sėkmingai rekonstruota kopija atkeliauja į atnaujinamą Vilniaus Šv.Kazmiero bažnyčią.
„Daug diskutuojama, kaip keisti aplinką – idėjų tūkstančiai. Deja, dauguma jų taip ir lieka pleventi ore. Šiuo atveju tai tikra, konkreti gerų idėjų ir meilės Lietuvai išraiška. Dėkoju Sokolovams už puikų pavyzdį mūsų visuomenei ir tikiuosi, kad šis kūrinys prisidės prie šios šventovės dvasingumo palaikymo“, – sakė iškilmėse dalyvavęs LR Kultūros ministerijos sekretorius Rolandas Kvietkauskas.
Meilę menui ir talentą paveldi jau trečioji Sokolovų karta. Dinastijos pradininkas, šeimos patriarchas Nikolajus Sokolovas (1903–2000) priklausė šaržų, karikatūrų ir plakatų kūrėjų grupei „Kukryniksai“. Jo sūnus Vladimiras Sokolovas – populiarus visuomenės veikėjas Rusijoje, tikrasis Rusijos dailės akademijos narys. Taip pat jis filmavosi keliuose filmuose – „Maskvos saga“ pagal Aksionovą ir „Sunkus smėlis“ pagal Arbatovą.
Sokolovų šeimos nariai kasmet Lietuvoje praleidžia po keletą mėnesių, nemažai bendrauja su Lietuvos menininkais. Jau dešimtį metų Vladimiras Sokolovas ir jo žmona Irina – Lietuvos piliečiai, pilietybę gavę drauge su kitais garsiais kultūros veikėjais ir nuoširdžiais Lietuvos bičiuliais. Sokolovų kūrybos parodos Lietuvoje buvo rengiamos jau ne vienąkart, paskutinė – 2004-aisiais Vilniuje. Šeimos menininkų darbuose atsiskleidžia nuoširdus atvirumas ir saitai su Lietuva.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.