“Mėnuo Juodaragio“ užbaigtuvės pirmadienį įvyks Vilniuje

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 24-26 dienomis Zarasuose esančio ežero saloje įvyks jubiliejinis dešimtasis, nepriklausomas baltiškos kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Festivalio organizatoriai nusprendė pratęsti šventę ir surengti renginio pratęsimą Vilniuje.

Legendinė programa

Įspūdžių kupina festivalio atomazga vyks pirmadienį, rugpjūčio 27 dieną Vilniuje esančiame klube „Mulen Ružas“ ant Tauro kalno. Šio vakarėlio pažiba taps elektroninės eksperimentinės muzikos novatoriaus McKaro pasirodymas. Specialiai šiam koncertui McKaras parengs programą, paremtą dar 2001 metais Sudeikiuose vykusiame „Mėnuo Juodaragyje“ atliktu pasirodymu. Lengva, skaidri, melancholiška McKaro atliekama elektroninė muzika daugeliui paliko nedilstantį įspūdį.
Anot organizatorių, tai bus, ko gero, paskutinė proga išgirsti šią jau legendine tapusią programą. Pasirodymui „Mulen ruže“ McKaras taip pat parinks ypatingą, hipnotizuojančią video projekciją.

Geriausios dainos

Be McKaro šiame „afterparty“ taip pat pasirodys didžėjai Neofolk, Hematogenas, Metalmatik, o taip pat jau kultine alternatyviojoje scenoje tapusi geriausius visų laikų lietuviškus kūrinius grojanti didžėjų komanda DJs Smetona – jų repertuare nuo Antano Šabaniausko iki „Anties“ ar lietuviško pankroko klasikos.
„Po savaitgalio, praleisto gamtoje, daugeliui turbūt bus sunku grįžti į realybę ir pradėti naują darbo savaitę. Todėl manome, kad šis vakarėlis, kuriame visi galės pasidalinti įspūdžiais, pasižiūrėti gražiausių vaizdų iš ką tik įvykusio festivalio, bus puiki proga adaptuotis po neeilinių pojūčių Zarasuose“, – sakė festivalio organizatoriai. Šiam koncertui bus taikoma simbolinė kaina – visi, turintys „Mėnuo Juodaragis“ bilietus, galės patekti į vidų sumokėję 5 litus, kiti – už 15 litų.

Didelis susidomėjimas

Tuo tarpu pasiruošimas „Mėnuo Juodaragiui“ Zarasuose jau eina į pabaigą. Anot festivalio organizatorių, itin didelio susidomėjimo jie sulaukė iš užsienio. „Svečius iš Europos ir netgi tolimesnių pasaulio vietų domina tiek šio festivalio programa, kuri įvairiais būdais atskleidžia baltiškąją kultūrą, tiek pati festivalio vieta. Daugeliui imponuoja Zarasų salos idilė – tai ne tik būdas pasižiūrėti turiningą programą, bet ir puikiai gamtoje, prie ežerų, praleisti savaitgalį“, – teigė vienas iš šio festivalio organizatorių Ugnius Liogė.
Festivalio metu ypatingo grožio, turizmo dar nesugadinta sala taps tikru menų centru. Čia gros apie trisdešimt grupių ir atlikėjų, trečdalis jų iš užsienio. Pagrindinės festivalio žvaigždės – garsus anglų smuikininkas Matt Howden su neo-classical projektu „Sieben“, Austrijos folk-industrial žvaigždės „Allerseelen“, folklorą savitai interpretuojantis rusų kolektyvas „Moon Far Away“, mistinę nuotaiką unikaliai perteikiantys vengrai „The Moon And The Nightspirit“ ir kiti. Lietuvą čia atstovaus tokios alternatyviosios scenos pažibos kaip „Girnų Giesmės“, „Donis“, „Žalvarinis“, „Kūlgrinda“, „Atalyja“, Alina Orlova ir daugybė kitų.

Futbolo turnyras

Festivalio metu saloje bus įrengtas kempingas, mašinų stovėjimo aikštelė, veiks lauko kavinės. Organizatoriai teigia, kad pramogų netrūks įvairiausių pomėgių žmonėms – čia bus demonstruojami filmai, vyks paskaitos, veiks amatų būreliai, vakaronės, klubo „Karionys“ pasirodymas, vaikams bus įrengta žaidimų aikštelė.
Didelio dėmesio sulaukė ir festivalio metu organizuojamas futbolo turnyras – visi norintys galės sudaryti komandas ir jėgas išbandyti futbolo aikštelėje.
Ne ką mažesnį susidomėjimą kelia ir organizatorių paskelbta naujiena apie tai, kad žolininkė Adelė specialiai festivaliui pagamins ypatingų savybių turinčią arbatą su mistiškąja juodąja šaknele. Arbatą žolininkė virs didžiuliame katile ant laužo, ir, kaip juokauja organizatoriai, šis vaizdas daug kam gali priminti filmus apie raganas ir jų verdamus specialius nuovirus.
Festivalio metu bilietai trims dienoms kainuos 75 litus. Bilietas tik penktadienio renginiams kainuos 40 litų, tik šeštadienio – 55 litus, tik sekmadienio – 20 litų. Atvykstantiems su šeimomis yra numatytos nuolaidos. Bilietus taip pat platina „Tiketa“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.