STT išprovokuoto kyšininkavimo tyrimas nutrauktas

Specialiųjų tyrimų tarnybai nutraukus ikiteisminį tyrimą nebeliko ir baudžiamosios bylos buvusiam mokesčių inspekcijos darbuotojui. Spėjama, kad kyšio paėmimu kaltintas valstybės tarnautojas tapo provokacijos auka.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Ikiteisminio tyrimo viršininkė Daiva Paulauskienė nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, kuriuo buvo kaltintas buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos Gargždų skyriaus Nepriemokų išieškojimo skyriaus specialistas Ričardas Sargūnas.

Prokurorai, remdamiesi STT tyrimu, vyrą kaltino kyšininkavimu – esą jis iš verslininko Roberto Bagdonavičiaus reikalavo 1 tūkst. litų kyšio. Klaipėdos rajono apylinkės teisme nagrinėta byla buvo nutraukta prokurorams paprašius papildomo tyrimo.

„Baudžiamoji byla nutraukta – duomenų, pagrindžiančių inspektoriaus kaltę, nepakanka. Pokalbių išklotinės parodė, kad STT pareigūnas su kyšio davėju pradėjo bendrauti anksčiau nei su R. Sargūnu“, – pasakojo kaltinamajam teisme atstovavęs advokatas Osvaldas Martinkus.

Nei STT, nei prokuratūros atstovai įvykio aplinkybių nekomentuoja. Teisėsaugininkai spėja, kad nusikaltimas buvo išprovokuotas šiuo metu jau nebedirbančio STT darbuotojo.

Įstatymas numato, kad STT pareigūnai gali prisijungti prie daromo nusikaltimo, bet negali jų provokuoti. Apie atsakomybę galimai netinkamai pareigas atlikusiam STT darbuotojui nešnekama.

Jau pusmetį nedirbantis R. Sargūnas sako dar nežinąs, ar kreipsis į teismą prašydamas kompensacijos.

Teismui pateiktoje medžiagoje buvo sakoma, esą pinigų iš verslininko prašyta už tai, kad inspekcija neperduotų antstolių kontorai medžiagos dėl 14 tūkst. litų skolos išieškojimo į valstybės biudžetą už individualiai veiklai priskaičiuotus mokesčius bei delspinigius, ir šį apmokėjimą atidėtų. R. Bagdonavičius sakė inspektoriaus reikalavimus supratęs kaip šantažą.

R. Sargūnas tikino pinigų neėmęs. „Negaliu paaiškinti, kaip pinigai atsidūrė mano kišenėje. Aš jų tikrai neėmiau ir pats į kišenę neįsidėjau“, – sakė vyras.

Jis teigė verslininkui tik norėjęs priminti pareigą sumokėti mokesčius per nurodytą terminą. Vėliau esą pavykę susitarti, kad skola biudžetui bus sumokėta dalimis per tris mėnesius. Pirmoji įmoka esą ir buvusi 1 tūkst. litų. „Verslininkas turbūt suprato, kad pinigai man, tačiau aš jų neėmiau“, – aiškino kaltinamasis.

R. Bagdonavičius teigė kitaip: „R. Sargūnas sakė: „Mes atsidėsim tau mokėjimą, bet man sumokėk pinigus, ir viskas bus sutvarkyta.“

„Jis skambino mano motinai, sakė, įduos antstoliams. Aš po pirmo skambučio atvažiavau į mokesčių inspekciją ir sutvarkiau reikiamus dokumentus. Nepaisant to, valdininkas prašė pinigų – aš ir daviau“, – sakė verslininkas.

Verslininko ir mokesčių inspekcijos darbuotojo pokalbiai buvo įrašinėjami. Anot R. Bagdonavičiaus, STT agentų pažymėtus pinigus inspekcijos koridoriuje jis R. Sargūnui sukišęs į kelnių kišenę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

One Response to STT išprovokuoto kyšininkavimo tyrimas nutrauktas

  1. as

    kas pazista ta bagdonaviciu ,neturetu nustebti ,nes fruktas jis „geras “ ,paskutinis aferistas ,galetu ir pasedeti biski ,pailseti nuo visko ,o jo „autoservisa &#039 seniai reikejo uzdaryti .niekas neremontuokite savo automobiliu liepu gatves gale esanciame jo servise !!!!!!!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.