Uraganas smogė Lenkijos kurortui

Uraganinė audra antradienį nusiaubė Lenkijos didžiųjų ežerų kraštą, kuriame lankytis mėgsta ir Lietuvos gyventojai.

Neranda dingusiųjų

Siaubingas vėjas, kurio greitis siekė 140 km per valandą, užvakar popiet užgriuvo vieną vaizdingiausių Lenkijos kurortų – Mikolaiką. Jo apylinkėse, kur susikerta keli dideli ežerai, vėtra siautė beveik valandą.

Mažiausiai 17 žmonių atsidūrė ligoninėje užvirtus medžio šakoms ar kitaip susižalojus. Dar prastesnės žinios pasiekė nurimus uraganiniam vėjui. Jo aukomis Šviardovo ir Mikolaikos ežeruose tapo penkerių metų mergaitė, 50 metų moteris ir 22 metų vyriškis.

Dingusių be žinios gelbėjimo operacija vakar vyko Mikolaikos ežere. Keliolika narų vandenyje ieškojo grupės poilsiautojų, kurie dingo per audrą apvirtus jachtai. Iš viso ieškota dešimties žmonių, bet jų sąrašas vakare sutrumpėjo iki šešių.

Lietuvos piliečiai per audrą nenukentėjo. Visi pradingę be žinios asmenys – lenkai.

Diena virto naktimi

Stichiją savo kailiu patyrę liudininkai pasakojo, kaip kilo audra, kurią buriuotojai vadina „baltuoju škvalu“.

„Viskas įvyko netikėtai, – prisiminė Tadeušas Matuščekas. – Mes lėtai grįžome jachta į Mikolaikos prieplauką ir jau tada tolumoje pamatėme tamsius debesis. Pamanėme, kad bus audra. Bet tai kas atsitiko vėliau, negalėjome nė numanyti“.

Pasak T.Matuščeko, tamsūs debesys priartėjo žaibiškai. „Tada visiškai neliko vėjo ir maždaug už 300 metrų pastebėjau, kad mūsų link, artėja apie pusantro metro aukščio migla“, – sakė T.Matuščekas.

Būtent tada ir nutiko pats netikėčiausias dalykas.

Jachtas vartė it šapus

„Aplink viskas sutemo, smogė uraganinis vėjas, kuris nuplėšė vieną mūsų burių ir jachta neatlaikė pusiausvyros, – prisiminė Tadeušo draugas ir laivo kapitonas Janas Gračas.

Vyrų jachta apvirto, kaip ir kai kurie kiti laivai.

„Buvo neįmanoma suvaldyti laivo, o bangos siekė daugiau nei metrą“, – pasakojo J.Gračas.

Vyrai vandenyje plūduriavo apie 40 minučių. Juos išgelbėjo atplaukęs kateris.

Vakar prieplaukoje jachta jau buvo prišvartuota. Abu vyriškiai ant pontono, kur švartuojamos jachtos, džiovino drabužius, pledus ir minkštąsias jachtos apdailos dalis.

Iš vandens išgelbėta per 70 žmonių.

Apgadino ir namus

Kai kurie liudytojai pasakojo, kad vėjas buvo toks stiprus, jog vertė iš kojų. Prieplaukoje plūduriuoja nemažai apgadintų jachtų.

Lenkų žurnalistai parodė nuotrauką, kurioje matyti, kaip ant vieno pontonų užvakar liūdėjo mergina. Ji laukė žinių iš gelbėtojų, nes per audrą pradingo jos tėvas.

Iš rytų atūžusi stichija apvertė iš viso penkias jachtas ir katerius.

Mikolaikos policijos šefas J.Burntas aiškino, esą gelbėtojai Mikolaikos ežere ieško dviejų kūnų.

Dar kitur pranešta, kad vėtra Mikolaikos apylinkėse vartė medžius. Keli tūkstančiai žmonių buvo likę be elektros. Užvirtę medžiai ir šakos apgadino penkis automobilius ir penkis gyvenamuosius namus.

Lenkijos mastu nuostoliai nėra dideli, bet Mikolaikos gyventojai teigia, kad iki šiol tokios audros jie nebuvo patyrę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.