Kaunas rengiasi dvynių statybai

Mieste užsimota įgyvendinti vadinamąjį Kauno dvynių projektą, dėl kurio varžosi keli bankai ir statybų bendrovės, pasirengusios skirti per 60 mln. litų investiciją.

Su šiuo projektu siejamas naujamiesčio atgimimas. Kauno centro pašonėje, netoli M.K.Čiurlionio ir geležinkelio tiltų, architekto Gintauto Natkevičiaus komanda projektuoja du dangoraižius, kurie jau dabar kelia ypatingą susidomėjimą, rašo „Kauno diena”.

Maždaug prieš mėnesį projektą pirmą kartą svarstė Kauno architektų ir urbanistų ekspertų taryba, kuri pritarė, kad pastatų aukštis siektų 96 metrus. Architektūros profesionalai palankiai įvertino šį projektą.

Bendra investicija į du dangoraižius sieks 63 mln. litų. Beveik 80 arų sklype architektai iš pradžių projektavo tris dangoraižius, bet jie atrodė nepatraukliai – lyg siena, užgožianti naujamiestį. Pasirinktas Kauno dvynių variantas.

Architektų grupei vadovaujantis G.Natkevičius projektą pavadino netradicine architektūra. Iš viršaus dangoraižiai atrodo lyg „X” raidės.

„Užsakovas pageidavo, kad jie atrodytų patraukliai, o butą įsigijęs žmogus jį vertintų ir pagal atsiveriančias panoramas”, – sakė G.Natkevičius.

Per 30 aukštų dangoraižių kiekviename aukšte planuojama įrengti po keturis butus. Taip esą savininkas namuose galės matyti tris panoramas ir jam nekliudys kaimyno langai.

Kiekviename name bus po du liftus. Vienas jų bus pritaikytas ekstremalioms situacijoms, pavyzdžiui, kilus gaisrui.

„Keliose vietose bus įrengti hidrantai, o liftas bus pagamintas iš nedegių medžiagų, – pasakojo G.Natkevičius. – Be to, dingus elektrai, ji bus tiekiama autonomiškai.”

Abiejuose namuose bus įrengta nuo 260 iki 300 butų.

Architektai kol kas nesiryžta prognozuoti, kada projektas bus įgyvendintas.

„Užsakovas yra fizinis asmuo ir, kiek žinau, dėl jo sumanymo varžosi bent keli bankai bei statybų bendrovės, kurios pasirengusios investuoti projektą”, – sakė G.Natkevičius.

Architektai neabejoja, kad Kauno dvynių projektas išjudins aukštuminių pastatų statybos bangą. Juos būtų galima statyti ne tik Žemuosiuose Šančiuose, bet ir Šilainiuose bei Aleksote.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Kaunas rengiasi dvynių statybai"

  1. kauniete

    Valio! Pagaliau Kaunas bunda is sastingio. Labai dziaugiuosi, ir linkiu judeti pirmyn su pagreiciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.