Lietuvos aviatoriai prašo valdžios atstovų išsaugoti istorinio Kauno aerodromo vientisumą

Lietuvos aviatoriai aukščiausių šalies vadovų prašo padėti išsaugoti istorinio S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo Kaune teritorijos vientisumą ir funkcinę paskirtį.

Atvirame laiške prezidentui, premjerui ir Seimo pirmininkui jie išreiškė susirūpinimą dėl Kauno miesto administracijos direktoriaus Arūno Keserausko „parodyto didelio susidomėjimo“ S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo teritorija bei jo planų pritraukti į ją privačių bendrovių lėšas ir vykdyti veiklas, aviatorių teigimu, neturinčias nieko bendro su šio valstybės saugomo kultūros paveldo objekto išlikimu.

Aviatoriai taip pat paprašė neperduoti valstybei priklausančio aerodromo sklypo Kauno miesto savivaldybei, skirti ypatingą dėmesį, kad ši kultūros vertybė būtų išsaugota, užtikrinta jos funkcinė paskirtis bei nutraukti šiuo metu Kauno miesto savivaldybės užsakymu rengiamą aerodromo teritorijos suskirstymo zonomis galimybių studiją.

Laišką pasirašė Lietuvos aeroklubo prezidentas, Tarptautinės aeronautikos federacijos viceprezidentas Stasys Murza, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas, Kauno aeroklubo direktorius Algimantas Žentelis, Lietuvos orlaivių savininkų ir pilotų asociacijos prezidentas Arūnas Degutis ir kiti Lietuvos aviatoriai.

Pagal Kauno savivaldybės vystomą projektą iš 200 hektarų aerodromo teritorijos apie 70 hektarų žadama atriekti visuomenės poreikiams, kuriuose turėtų būti įrengti golfo, futbolo, rankinio ir kiti aikštynai.

Į laisvalaikio zoną norėtų investuoti Lietuvos futbolo, rankinio federacijos, golfo ir kitų klubų atstovai.

Praėjusią savaitę tokių Kauno savivaldybės ketinimų skaidrumu suabejojo Kauno mero Andriaus Kupčinsko tėvas Seimo narys Rytas Kupčinskas. Jo teigimu, tokie ketinimai neatitinka visuomenės interesų.

Parlamentaras pareiškė nepritariąs idėjai dalį aerodromo perduoti visuomenės poreikiams ir kreipėsi į Kauno savivaldybės antikorupcijos komisiją prašydamas išsiaiškinti, ar A.Keserauskas nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų.

Tuo tarpu Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, Aleksoto bendruomenė jau kelerius metus siūlo nenaudojamus aerodromo plotus atiduoti visuomenės poreikiams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.