Rusiškos kovos: antrasis raundas

Jeigu neigiamos emocijos ir toliau liesis per kraštus, netolimoje ateityje patalpas Herkaus Manto g. 9, kur įsikūręs Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyrius, bus galima drąsiai vadinti karo zona.

Vos prieš savaitę šios politinės organizacijos būstinėje, įtariama, vyko muštynės, o vakar prie jos durų skambėjo tokie riebūs žodeliai, kaip „idiotai”, „niekšai”, „gyvuliai”.

Prašė laužti

Šiuos epitetus vakar žurnalistų akivaizdoje bėrė Nikolajus Omeljaniukas, buvusių fašistinės Vokietijos koncentracijos stovyklų kalinių ir priverstinai darbams išvežtų asmenų Klaipėdos miesto bendrijos pirmininkas.

N. Omeljaniukas piktinosi, kad naujasis Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Andrejus Chomutovas neįleidžia jo bendrijos narių į savo patalpas.

Bendrijos pirmininkas, bergždžiai tampydamas užrakintas uostamiesčio rusų politikų būstinės duris, teigė turįs teisę kiekvieną ketvirtadienį, nuo 14 iki 17 valandos, rengti ten susitikimus, tvarkyti reikalus.

„Mes ten ir visus savo dokumentus laikome. O kas dabar? Susirinkę žmonės mirksta po lietumi, mano turimi raktai nebetinka, nes Chomutovas piktybiškai pakeitė spynas ir apribojo mūsų teises. Argi tai ne gėdinga, juolab kad 2004 metų kovą su Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriumi sudarėme atitinkamą sutartį?” – „Vakarų ekspreso” klausė N. Omeljaniukas.

Nepaisant to, kad vieną iš patalpų langų puošė užrašas, jog rugpjūčio vienuoliktąją rusų politikų būstinė neveiks, buvusių kalinių bendrijos vadovas pagalbos kreipėsi į policiją.

Atvykę pareigūnai išklausė pirmininko nepasitenkinimą, tačiau atsisakė vykdyti jo prašymą ir laužti Rusų sąjungos patalpų duris.

Vadina provokacija

Andrejus Chomutovas, sužinojęs apie buvusių kalinių akciją prie būstinės durų, neslėpė nuostabos ir pavadino ją gėdą visai šalies rusų bendruomenei darančia provokacija.

„Iš anksto pranešiau Nikolajui Omeljaniukui, kad šį ketvirtadienį patalpose turėjęs budėti žmogus – Vitalijus Kancepal – atsiprašė, nes turėjo tvarkyti asmeninius reikalus. Kokia čia tragedija, jeigu vieną dieną jie nesusirinko?” – mūsų dienraščiui sakė A. Chomutovas.

Anot jo, buvusių fašistinės Vokietijos koncentracijos stovyklų kalinių iš Rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus patalpų niekas neveja. Anaiptol esą jie leidžiami į būstinę sąjungos narių gera valia.

„Sutartis, pagal kurią neva ši bendrija turi teisę naudotis mūsų patalpomis, realiai neegzistuoja, o ją pasirašė buvęs Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkas Ivanas Stasevičius. Be abejo, atgaline data”, – aiškino laikinai pirmininko pareigas einantis A. Chomutovas.

Anot jo, dar 2000 metais tuometinės skyriaus pirmininkės Valentinos Paninos su uostamiesčio Savivaldybe pasirašytoje sutartyje dėl patalpų skyrimo rusų politikams nėra punkto, įpareigojančio buvusius kalinius įsileisti į būstinę.

Žinia, vakar kilęs ginčas – jau antras nemalonus incidentas, kuriame figūruoja Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus pavadinimas.

Praėjusią savaitę jo patalpose neva kilo muštynės – bent jau apie tai buvo pranešta policijai. Teigta, esą kumščiais mojavęs ir dokumentus pasiėmęs buvęs partijos narys bei Klaipėdos skyriaus pirmininkas Ivanas Stasevičius tokių priemonių griebęsis ketindamas įvykdyti perversmą partijos valdžioje.

Pats I. Stasevičius, įsitikinęs, kad iš pirmininko pareigų buvo atleistas neteisėtai, tokius kaltinimus neigia ir tvirtina, jog tądien nebuvo net nieko panašaus į muštynes.

Įvykio aplinkybes aiškinasi uostamiesčio 2-aisis policijos komisariatas.

Natalija Mogučaja

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.