Ispanai antrąkart sutriuškino Lietuvos rinktinę

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrose draugiškose rungtynėse su šeimininke Ispanijos komanda patyrė triuškinamą pralaimėjimą. Lietuva rezultatu 74:97 (13:22, 26:21, 21:32, 14:22) nusileido ispanams.

Lietuvos starto penkete buvo galima išvysti keletą pasikeitimų. Donatas Slanina pakeitė Rimantą Kaukėną, Kšyštofas Lavrinovičius – Darių Songaila. Taip pat kaip ir praėjusį mačą starto penkete buvo Robertas Javtokas, Šarūnas Jasikevičius ir Ramūnas Šiškauskas.

Ispanijos rinktinė mačą pradėjo įprastu penketuku – Carlosas Jimenezas, Felipe Reyesas, Jose Manuelis Calderonas, Juanas Carlosas Navarro ir Pau Gasolis.

Draugiškos rungtynės prasidėjo įtempta kova – po K.Lavrinovičiaus dvitaškio metimo rezultatas buvo 6:6. 5 minutę R.Šiškauskas tolimu taikliu metimu pirmąkart Lietuvos rinktinę išvedė į priekį (8:9). Ispanai neatsipalaidavo ir persvėrė rezultatą (14:11). Tuo metu lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų atakų lyderį J.C.Navarro, kuris buvo pelnęs 7 taškus. Iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms Ispanijos rinktinė tebepirmavo (17:11). Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi pulti, o gynyboje varžovų atakas neretai tekdavo stabdyti pražangomis (8 pražangos pirmam kėlinuke, ispanai – 3). Po pirmojo kėlinuko ispanai buvo priekyje (22:13).

Antrajame ketvirtyje pirmasis taškus pelnė D.Songaila (22:15). Abi rinktinės per 2 minutes susirinko po 4 komandines pražangas. Ispanija nemažino apsukų ir toliau išlaikė 7 – 9 taškų pranašumą. Lietuviai buvo priartėję ir sumažinę atotrūkį iki 4 taškų (29:25), tačiau varžovai spurtavo 10:0 ir pirmąkart mačo metu pasiekė dviženklį pranašumą (39:25). Kėlinukui artėjant į pabaigą pirmuosius taškus pelnė bei pirmąjį rezultatyvų perdavimą atliko Š.Jasikevičius. Lietuviai varžovų 14 taškų persvarą buvo sumažinę iki 5 (39:35), tačiau ispanai į tai atsakė 4 iš eilės pelnytais taškais (43:35). Ilgosios pertraukos metu švieslentė teberodė 4 taškų Ispanijos rinktinės persvarą (43:39).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo aktyvesniu lietuvių žaidimu. Lietuvos rinktinė sumažino ispanų persvarą iki 3 taškų (60:57), tačiau persverti rezultato nepavyksta – teisėjai fiksuoja kiekvieną lietuvių prisilietimą, o už bandymus ieškoti teisybės lietuviai du kartus baudžiami techninėmis pražangomis. Prastos Lietuvos rinktinės gynybos dėka ispanai spurtavo 15:3 ir savo atotrūkį padidino iki rekordinės 15 taškų persvaros (75:60) po trečiojo kėlinuko.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai pradėjo triuškinti lietuvius. Ketvirčiui įpusėjus Ispanijos rinktinė turėjo susikrovusi net 25 taškų persvarą (90:65). Iki mačo pabaigos likus 2 minutėms Ispanija pirmavo 30 taškų skirtumu (95:65). Galutinis rezultatas – 97:74, Lietuva patiria antrąjį triuškinamą pralaimėjimą iš eilės.

Lietuva: R.Šiškauskas 14, K.Lavrinovičius (9 atk. kam.) ir L.Kleiza – po 12, R.Javtokas 9, D.Songaila ir Š.Jasikevičius (0/5 dvitaškiai, 5 rez. perd.) – po 6, D.Lavrinovičius ir D.Slanina – po 5, G.Gustas 3, R.Kaukėnas 2.

Ispanija: J.C.Navarro 22, J.M.Calderonas 18, F.Reyesas (6 atk. kam.) ir P.Gasolis (8 atk. kam., 3 rez. perd.) – po 11, ir R.Fernandezas – 9, B.Rodrigezas 8, C.Jimenezas, S.Rodrigezas (5 rez. perd.) ir A.Mumbru – po 5, J.Triasas 2, M.Gasolis 1.

Sekmadienį – į Graikiją

Po rungtynių Orensėje Lietuvos rinktinė ankstų sekmadienio rytą iškeliauja į Atėnus. Graikijos sostinėje rugpjūčio 20-22 d. lietuviai dalyvaus tradiciniame „Akropolio” taurės turnyre kartu su Italijos, Slovėnijos ir šeimininkų graikų rinktinėmis. Į Atėnus Lietuvos komanda planuoja atskristi apie pietus, o oro uoste prie jų turėtų prisijungti Jonas Mačiulis, kuris reisu Kopenhaga – Atėnai uoste planuoja nusileisti valanda anksčiau.

Rungtynių „Akropolio” taurės varžybose tvarkaraštis: rugpjūčio 20 d. – Lietuva – Graikija, rugpjūčio 21 d. – Lietuva – Slovėnija, rugpjūčio 23 d. – Lietuva – Italija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .