Nuo skandalo išsisukęs turnyras vyks ir kitąmet

Tarptautiniame šachmatų turnyre „Klaipėda-2005″ varžėsi 60 žaidėjų iš keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos.

Kovos vyko penkias dienas, dalyviai varžėsi šveicariška sistema, žaidė po 7 partijas.

Pirmą vietą užėmė Vitalijus Teterevas iš Baltarusijos Novopolocko miesto. Jis vienintelis turnyre iškovojo 6 taškus. Pustaškiu atsiliko ir antrą vietą užėmė vilnietis Darius Zagorskis. Trečią vietą užėmė kitas vilnietis Algirdas Bandza.

Taip pat 5,5 taško pelnė, bet dėl blogesnio koeficiento ketvirtas liko Aidas Labuckas iš Jonavos.

Po 5 taškus surinko ir tokia tvarka išsirikiavo: Aleksandras Lukašokas (Novopolockas, Baltarusija), Rolandas Martinkus (Marijampolė), Algimantas Butnorius (Kaunas) ir Vadimas Daškevičius (Liepoja, Latvija).

Dešimtuką užbaigė po 4,5 taško pelnę vilniečiai Kęstutis Labeckas ir Virginijus Dambrauskas.

Geriausiai iš klaipėdiečių žaidęs Martynas Taučius iškovojo 4,5 taško ir užėmė 11-ąją vietą.

Tarp moterų geriausiai žaidė kaunietė Salomėja Zaksaitė. Ji su 4,5 taško buvo septyniolikta.

Beje, buvo surengtas ir žaibo turnyras. Jį laimėjo V.Daškevičius. Jaunojo latvio sąskaitoje 9 taškai iš 11. Tiek pat taškų surinko ir antrąją vietą užėmė baltarusis V.Teterevas. Aukštą trečią vietą užėmė klaipėdietis Mindaugas Beinoras – 8 taškai.

Po turnyro buvo įteikti specialūs prizai, kuriuos įsteigė Rusijos generalinis konsulatas, o generalinio konsulo Michailo Toršino vardu juos šachmatininkams įteikė vicekonsulas Aleksandras Dolgopolovas.

Geriausio jaunio prizą gavo latvis V.Daškevičius, geriausiai žaidusios moters – S.Zaksaitė, senjoro – klaipėdietis Vytautas Vaitonis.

Turnyro laimėtojui V.Teterevui ir perspektyviausiai jaunajai šachmatininkei Viktorijai Beinoraitei vicekonsulas įteikė kelialapius į kelionę po Rusijos”Zolotoje kolco”.

Priminsime, kad šis šachmatų turnyras galėjo baigti skandalu, nes turnyro rengėjai nesurinko reikiamos pinigų sumos (apie 10 tūkstančių litų), o trūkstamą (apie 5-6 tūkstančius litų) prižadėjęs rasti Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Ignas Pocius nėrė į krūmus.

Gelbėdamas turnyro prestižą, trūkstančias lėšas priziniam fondui ši savo kišenės krapštė vienas iš organizatorių Gintaras Šmotavičius.

Prizais parėmė Rusijos generalinis konsulatas ir vyninė „Metų laikai”. Už tai rengėjai jiems labai dėkingi.

Per varžybų atidarymą dalyvius pasveikino Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Jonas Sidabra, „Metų laikų” savininkas Kęstutis Žadeikis.

Po turnyro miesto šachmatininkai dar kartą kreipėsi į Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyrių. Kaip sakė G.Šmotavičius ir jam turnyrą rengti padėjęs Anatolijus Lavritovas, atrodo, finansinė problema bus išspręsta. Vedėjo pavaduotojas Ignas Pocius prižadėjo padengti šių metų skolą ir rasti lėšų kitų metų turnyrui.