Afganistanas ir Pakistanas susitarė drauge kovoti prieš terorizmą

Sekmadienį Pakistano ir Afganistano prezidentai pasižadėjo dirbti drauge kovojant prieš talibų ir „al-Qaeda“ kovotojų keliamą grėsmę abiejų valstybių saugumui.
Pakistano prezidentas Pervezas Musharrafas (Pervezas Mušarafas) Kabule surengto Taikos susirinkimo (džirgos), kuriame buvo siekiama pagerinti dviejų dažnai konfliktuojančių kaimyninių valstybių tarpusavio santykius, uždarymo sesijoje kreipėsi į dalyvius – Afganistano bei Pakistano politikus ir genčių lyderius.

„Jungtinė taikos džirga itin pabrėžia faktą, jog terorizmas kelia grėsmę abiejų šalių nacionaliniam saugumui. Taigi kova prieš terorizmą ir toliau turėtų būti neatskiriama abiejų šalių nacionalinės politikos bei saugumo strategijos dalimi“, – teigiama džirgos dalyvių parengtoje deklaracijoje.

„Abiem šalims yra tik vienas pasirinkimas – taika ir vienybė, pasitikėjimas ir bendradarbiavimas, – džirgoje kalbėjo P.Musharrafas. – Terorizmui pateisinimo negali būti“.

Afganistano pareigūnai nuolat kaltina Pakistaną, jog siekdamas susilpninti kaimyninę valstybę šis slepia Talibano ir „al-Qaeda“ kovotojus.

Pakistanas kaltinimus atmeta, tačiau P.Musharrafas pripažino, jog kovotojai veikia vyriausybės beveik nekontroliuojamose Pakistano genčių teritorijose prie sienos su Afganistanu.

„Nėra abejonių, jog Afganistano kovotojai remiami iš Pakistano. Problemų pas jus kyla dėl to, jog parama teikiama iš mūsų pusės“, – sakė jis.

Abi pusės pasižadėjo savo šalyse uždrausti bet kokias kovotojų reikmėms skirtas šventyklas ar mokymo centrus.

„Džiaugiamės, jog buvo surengta abiejų šalių džirga, – trumpoje kalboje sakė Afganistano prezidentas Hamidas Karzai (Hamidas Karzajus). – Ji atnešė abiem šalims naudingų rezultatų, pasiekimų ir žinių“.

Diplomatai ir analitikai įspėjo, jog iš džirgos tikimasi per daug. Anot jų, tai buvo tik pirmasis žingsnis siekiant bendro požiūrio į kovą su sukilėliais, keliančiais grėsmę abiejų šalių saugumui.

Ekspertų teigimu, antroji džirga, kuri ateityje bus surengta Pakistane, gali atnešti ryškesnių rezultatų.

Džirga yra tradicinis pasienyje gyvenančių puštūnų genčių vyresniųjų pasitarimas, kuriame siekiama taikiai išspręsti kylančius ginčus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.