Taupyti padeda šilumos punkto modernizacija

„Pastaruoju metu nemažai kalbama apie būstų renovaciją kaip galimybę mažinti mokesčius. Ką patartumėte renovuoti pirmiausia, kad pajaustume akivaizdžią naudą?“ – klausia „Vakarų ekspreso“ skaitytojas Romualdas.

„Daugiabučio namo renovacija – išties pats efektyviausias būdas sumažinti mokesčius už šildymą, kuris, žinia, augant dujų kainoms, kasmet tampa vis brangesnis. Mūsų bendrovės specialistų atliktų tyrimų duomenimis, visiškai modernizavus senos statybos daugiabutį namą, išlaidos šildymui sumažėja iki 60 procentų“, – sako AB „Klaipėdos energijos“ Šilumos pardavimo ir Rinkodaros departamento direktorius Virginijus Zutkis.

Prasidėjus šildymo sezonui, „Klaipėdos energijos“ specialistai kiekvieną mėnesį atsižvelgiant į namo techninę būklę, oro temperatūrų kaitą atlieka išsamius šilumos suvartojimo tyrimus. Rezultatai rodo, kad šiluma visiems tiekiama vienodai, oro temperatūra taip pat ta pati, tačiau greta esančių senos statybos nerenovuotų, renovuotų ir naujos statybos namų šilumos suvartojimo rodikliai akivaizdžiai skiriasi. Palyginus praėjusio šildymo sezono šilumos suvartojimo kiekius paaiškėjo, kad senos statybos nerenovuoti daugiabučiai vidutiniškai per mėnesį suvartojo 18 kW/kv. m, naujos statybos – 7 kW/kv. m, o vienintelis visiškai renovuotas daugiabutis Debreceno gatvėje – 5 kW/kv. m šilumos.

„Renovuoti seną namą pigiau, nei statyti naują. Tačiau įgyvendinti iš karto visas namo modernizavimo priemones – finansiškai sudėtinga. Todėl specialistai rekomenduoja renovaciją atlikti etapais. Geriausiai pradėti nuo šilumos punkto modernizacijos, kuri atsiperka per 3-5 metus, o per metus sutaupo apie dešimtadalį kvadratiniam pastato metrui sunaudojamos šilumos energijos. Šilumos punkto modernizavimas padės tolygiai paskirstyti šilumą kiekvienam butui, racionaliai ją naudoti ir sumažinti mokesčius už šildymą. Ši priemonė taip pat padeda sklandžiau pradėti ir baigti šildymo sezoną“, – teigia V. Zutkis.

Anot jo, modernizavus šilumos mazgą ir subalansavus šildymo sistemą, toliau reikėtų šiltinti pastatą – sienas, langus. Jeigu jie bus kiauri, šiluma išgaruos ir naudos nebus. Dar kitas etapas – sutvarkyti vidaus šildymo sistemas, įrengti individualią šilumos apskaitą. Tuomet kiekvienas butas turėtų galimybę reguliuoti šilumą pagal poreikį.

Norint renovuoti būstą, pirmiausia gyventojai turėtų įkurti Daugiabučių namų savininkų bendriją (DNSB) arba sudaryti jungtinės veiklos sutartį. Po to – atlikti namo energetinį auditą ir parengti investicinį projektą. Renovuojantys daugiabučius namus gyventojų gali naudoti ne tik savo sukauptas lėšas, bet ir pretenduoti į valstybės, savivaldybės fondų paramą, pasinaudoti bankų paskolomis.

DNSB steigimo ir renovacijos klausimais butų savininkus konsultuoja Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos regiono padalinys tel. 350652, 350653. Informacija teikiama ir nemokamu tel. 8 800 20012. Taip pat renovacijos klausimais konsultuoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Butų ūkio ir energetikos skyrius (102, 110 kab.) tel. 8 46 39 60 27, 39 60 96.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.