Mauritanijos parlamentas vienbalsiai pritarė įstatymui, pagal kurį vergvaldystė bus baudžiama laisvės atėmimu iki 10 metų, pranešė BBC.
Naujajame įstatyme taip pat teigiama, kad asmuo, pripažintas kaltu dėl vergovės skatinimo, gali būti nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme.
Mauritanijoje veikianti kovos su vergvaldyste organizacija „SOS Slavery” naująjį įstatymą laiko Mauritanijos gyventojų pergale.
Vergvaldystė vis dar praktikuojama kai kuriose Mauritanijos dalyse, nors oficialiai vergovė šalyje buvo uždrausta 1981 metais. Nors ir buvo išleistas prezidento įsakas, draudžiantis vergovę, kuri Mauritanijoje egzistavo ne vieną šimtmetį, baudžiamasis įstatymas nebuvo priimtas.
Nepaisant oficialių neigimų, žmonių teises ginančios organizacijos tvirtina, kad vergvaldystė vis dar yra plačiai paplitusi.
„SOS Slavery” vadovas Bubakaras Uldas Mesaudas (Boubacar Ould Messaoud) teigia, kad priimtasis įstatymas yra labai svarbus šaliai.
„Mes ilgai reikalavome, kad būtų priimtas toks įstatymas, todėl labai džiaugiamės, kad Nacionalinė Asamblėja pagaliau jį išleido, – teigė jis. – Dabar mes turime teisinę priemonę, kuri ne tik gina asmenis, patekusius į vergovę, bet ir numato bausmes už vergvaldystę. Tai yra labai svarbus pokytis”.
„SOS Slavery” nuomone, Mauritanijoje yra iki 600 tūkst. vergų, kurių dauguma dirba už skolas, o tai sudarytų apie 20 proc. šalies gyventojų.
Prieš išleidžiant įstatymą tarptautinė organizacija, kovojanti su vergvaldyste, teigiamai įvertino šią Mauritanijos vyriausybės iniciatyvą, tačiau pateiktas įstatymo projektas jiems atrodė per švelnus.
Organizacija primygtinai ragino vyriausybę įtraukti šiais laikais egzistuojančius vergijos aspektus, tokius kaip priverstinės vedybos, atvykėlių darbas dažniausiai už gyvenamąją vietą ir maistą ar darbas už skolas.
Organizacijos nuomone, maksimalus įkalinimo laikas turėtų būti 30 metų ir naujame įstatyme turėtų būti numatytos kompensacijos nuo vergijos nukentėjusiems asmenims.