Infliacija Lietuvoje – mažiausia tarp Baltijos šalių

Vartojimo kainos Lietuvoje liepą augo lėčiausiai tarp visų Baltijos valstybių.

Trijų Baltijos šalių statistikos departamentų duomenimis, Lietuvoje vartojimo kainos liepą, palyginti su birželio mėnesiu, išaugo 0,7 proc., tuo tarpu metinė infliacija siekė 5,1 procento.

Estijoje mėnesinė ir metinė infliacija praėjusį mėnesį siekė atitinkamai 1,1 proc. ir 6,4 proc., tuo tarpu Latvijoje infliacija buvo didžiausia ir siekė atitinkamai 1,2 proc. ir 9,5 procento.

Lietuvoje vartojimo kainų padidėjimą liepą daugiausia lėmė maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, taip pat būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių bei paslaugų pabrangimas po 1,1 proc., poilsio ir kultūros grupės prekių ir paslaugų – 1,5 proc., transporto prekių ir paslaugų – 0,9 procento.

Šių grupių prekių ir paslaugų kainų didėjimą iš dalies kompensavo 3 proc. atpigę drabužiai ir avalynė bei 0,6 proc. – ryšių grupės prekės ir paslaugos.

Estijoje vartojimo kainų augimą skatino pieno produktų brangimas, taip pat energijos išteklių ir degalų kainų augimas, kurį savo ruožtu paskatino PVM tarifų pokyčiai.

Latvijoje augimą skatino brangstantys tabako produktai, būsto priežiūros paslaugos, šildymas ir vaisiai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.