Vietos bendrabučiuose – mažiau nei pusei pirmakursių

Vakar Klaipėdos universiteto interneto tinklalapyje buvo paskelbtos pavardės žmonių, gavusių vietą universiteto bendrabučiuose.

Šiais metais iš viso buvo pateikta apie 500 paraiškų bendrabutyje kambariui gauti.

Internete paskelbtais duomenimis, kambarius gavo 211 paraiškas pateikusių būsimųjų studentų.

Anot Vaidučio Laurėno, paraiškų dėl gyvenamosios vietos šiemet buvo gauta maždaug tiek pat, kiek ir praėjusiais metais. Daugiausia įtakos svarstant paraiškas turėjo šeimos socialinė padėtis. Visų, kurių paraiškos buvo patenkintos, pajamos vienam šeimos nariui buvo apie 200 litų, tačiau paraiškose pateikti duomenys dar bus tikrinami.

Jei studentas dokumentais negalės patvirtinti informacijos paraiškose, jis iškart neteks teisės gauti bendrabučio kambarį, nes, anot V. Laurėno, dar yra apie 50 žmonių, kurių paraiškos dėl bendrabučio galėtų būti patenkintos, tačiau paprasčiausiai nebėra vietų.

Gyvenamoji vieta taip pat turėjo įtakos svarstant paraiškas, mat visiškai nebuvo svarstomi Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje, kai kuriose Klaipėdos rajono vietose gyvenančių jaunuolių prašymai. Tačiau, pasak V. Laurėno, tokių paraiškų buvo mažai.

Sąlygos bendrabučiuose negerėja

Pasak Malūnininkų gatvėje esančio KU bendrabučio administratorės Aidos Milinauskienės, rugsėjo pradžioje būna bendrabučiuose būna gyventojų bumas, tačiau jau spalio-lapkričio mėnesiais atsiranda laisvų vietų.

„Bendrabučių labai prasta būklė, todėl daugelis išsikrausto, nuomojasi butus. Dabar bendrabutyje yra keičiami vamzdynai, žadėjo ir dušus sutvarkyti, tačiau labai trūksta lėšų ir darbo jėgos, taigi gyvenimo sąlygos bendrabučiuose mažai pagerės”, – apie prastą bendrabučių būklę pasakojo administratorė.

Blogiausia, teigė A. Milinauskienė, kad kai kurie baldai ir medžiagos bendrabutyje ne tik prastos būklės, bet dar ir kenkia sveikatai. „Turėjom nulupti tokias žalias plyteles, nes jos, kaip paaiškėjo, kenkia sveikatai. Kai kurie studentai priversti miegoti geležinėse lovose, kurios labai kenkia stuburui”, – teigė A. Milinauskienė.

Gyvena ir vasarą

Nepaisant to, kai kurių studentų prastos bendrabučio gyvenimo sąlygos negąsdina.

„Vasarą gana daug studentų pasilieka bendrabučiuose. Šiais metais 121 studentas nuomojosi kambarį bendrabutyje. Daugiausia pasilieka dirbantys studentai, vasarą jie moka kiek brangiau nei per mokslo metus: 35 litus už nuomą ir 60 litų už komunalines paslaugas”, – teigė A. Milinauskienė.

Mokslo metais bendrabučio nuoma studentams kainuoja tik 10 litų, o komunaliniai mokesčiai apskaičiuojami kiekvieną mėnesį.

Vasaros metu laisvi kambariai bendrabutyje išnuomojami ir poilsiautojams. Vienas žmogus už parą moka 10 litų ir 6,5 lito už patalynę. Tačiau, kaip teigė bendrabučio administratorė, šiais metais dėl prasto oro poilsiautojų nebuvo labai daug. Nuo per vasarą gautų pajamų priklauso ir bendrabučio kaina studentams mokslo metais. Administratorė teigė, jog tos pajamos, jei jos pakankamai didelės, gali pakoreguoti ir studentams taikomas kainas už kambarį.

Taikos prospekte esančiame Pedagogikos fakulteto bendrabutyje šiuo metu gyvena ir 2 šeimos. Tik šiame bendrabutyje studentams leidžiama gyventi šeimomis, tačiau abu šeimos nariai turi būti studijuojantys KU. Kiek studentų šeimų šiemet apsigyvens šiame bendrabutyje, dar neaišku.

Jūratė Klusaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.