Konstitucijoje įtvirtintą vienos pilietybės nuostatą galima pakeisti tik referendumu

Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Egidijus Kūris sako, kad Konstitucijoje įtvirtintą vienos pilietybės su retomis išimtimis nuostatą galima pakeisti nebent referendumu.

Kaip praneša Lietuvos radijas, E.Kūris ragina nekurti teisinių „abrakadabrų” sakant, kad galima kitoje Konstitucijos vietoje prirašyti keletą žodžių, ir taip bus pakeista 12 straipsnio nuostata.

Šis straipsnis numato, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas”.

Pasak E.Kūrio, taip pat reikia taisyti Konstitucijai prieštaraujantį Pilietybės įstatymą.

Prieš mėnesį premjeras Gediminas Kirkilas teigė, kad Lietuva ieško galimybių įteisinti dvigubą pilietybę apsieinant be referendumo, nes jo tikriausiai nepavyktų surengti.

Konstitucijos straipsnis dėl pilietybės priklauso tam skirsniui, kuris gali būti keičiamas tik referendumu, tačiau premjeras sakė abejojąs, ar toks referendumas būtų sėkmingas dėl mažo piliečių aktyvumo.

Pernai lapkritį KT išaiškino, kad būtina mažinti grupę asmenų, galinčių pretenduoti į dvigubą pilietybę, nes dabar tokia pilietybė yra plačiai paplitęs reiškinys, o turėtų būti itin reta išimtis. KT pripažino, kad Konstitucijai prieštarauja lietuvių kilmės asmenims Pilietybės įstatyme padaryta išimtis turėti dvigubą pilietybę.

Užsienio lietuviai ir didžioji dauguma Lietuvos gyventojų nepritaria, kad būtų panaikinta dviguba pilietybė. 9 iš 10 lietuvių pasisako už Lietuvos pilietybės išsaugojimą asmenims, įgijusiems kitos valstybės pilietybę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.