Po dramatiškos kovos Lietuvos rinktinė pralaimėjo latviams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turnyrą Rygoje pradėjo pralaimėjimu. Po atkaklios kovos lietuviai 83:84 (21:19, 16:22, 16:17, 20:16) nesugebėjo palaužti šeimininkų latvių pasipriešinimo.

Pirmuosius taškus lietuviams pelnė Darjušas Lavrinovičius (2:0). Jau nuo pirmosios minutės matomas aktyvus į rinktinę sugrįžusio Šarūno Jasikevičiaus žaidimas. Įpusėjus kėliniui po dviejų taiklių latvių baudos metimų – lietuviai turėjo minimalią persvarą (12:11). Kėliniui einant į pabaigą Latvijos rinktinė išlygino rezultatą (19:19). Vis dėlto, pirmasis kėlinys baigėsi lietuvių naudai – 21:19.

Antrajame ketvirtyje ir toliau vyko kova taškas į tašką. Netrukus Donatas Slanina gavo nesportinę pražangą ir pelnę 5 taškus vienos atakos metu latviai išsiveržia į priekį (26:22). Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms latvių persvara išaugo iki 8 taškų (35:26). Tuo metu puikiai rungtyniavo Darius Songaila. Po dar 2 lietuvio taškų Lietuvos rinktinė sumažiną varžovų persvarą iki 2 taškų (35:33). Į persirengimo kambarius geresnės nuotaikos išėjo 4 taškų persvarą turėję Latvijos rinktinės krepšininkai (41:37).

Antrojoje mačo dalyje lietuviams ir toliau nesiseka mesti iš toli – kol kas nei vienas bandymas nebuvo tikslus. Prabėgus kelioms minutėms lietuviai dar nebuvo pelnę nei taško, o tuo tarpų Latvijos rinktinė padidino persvarą iki 10 taškų (47:37). Kitos atakos metu Ramūnas Šiškauskas pataikė pirmąjį Lietuvos rinktinės tolimą metimą (47:40). Po trečiojo kėlinio švieslentė vis dar rodė latvių 5 taškų pranašumą (58:53).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai pradėjo mažinti skirtumą, tačiau latviai atsakė tritaškiu bei perimtu kamuoliu (64:58). Po Armandso Škelės tritaškio atotrūkis padidėjo iki 7 taškų (67:59). Netrukus latviai padidino persvarą iki 12 taškų, tačiau tuomet sekė 2 iš eilės lietuvių tritaškiai (72:66). Iki mačo pabaigos likus 2 minutėms rezultatas buvo 75:70 latvių naudai. Rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutinę minutę po taiklaus R.Šiškausko tritaškio metimo lietuviai persvėrė rezultatą (75:76). Kitos atakos metu Janis Blums atsakė tuo pačiu (78:76). Paskutinėmis sekundėmis Darius Songaila pataikė tolimą metimą ir vėl persvėrė rezultatą (78:79). Prieš paskutinį J.Blumo baudos metimą lietuviai turėjo 1 taško persvarą, tačiau latviai atkovojo kamuolį puolime pataikė fantastišką metimą iš toli, taip išplėšdami pergalę. (84:83).

Rytoj (sekmadienį) 16 valandą Lietuvos rinktinė susikaus su Naujosios Zelandijos komanda. Tiesioginę transliaciją iš Rygos galėsite sekti portale Krepsinis.net.

Lietuva: R.Šiškauskas 24, D.Songaila (6/9 dvitaškių, 2/3 tritaškių) 23, Š.Jasikevičius (6 rez. perd., 7 kl.) 13, R.Kaukėnas (9 išprov. praž.) 10, D.Lavrinovičius 7, R.Javtokas ir P.Jankūnas – po 3.

Latvija: K.Janicenoks (5/7 tritaškių) 20, A.Škele 17 (6 kl.), J.Blums (5 rez. perd.) 14, A.Vitols 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .